1 Deshunin & partners law firm - Публікації
Головна Публікації  
Публікації
Фільтр публікацій
Дата:
Автор:
Галузь:
Останні новини
Публікації
Комп’ютерна програма від нерезидента: податкові нюанси передачі й оплати [UA]
30.04.2019
Доволі часто українські підприємства стикаються з потребою в придбанні програмного забезпечення в нерезидентів як для потреб власної господарської діяльності, так і з метою подальшого перепродажу. Які виплати за такими операціями не підпадають під визначення роялті відповідно до положень міжнародних Конвенцій про уникнення подвійного оподаткування та чи потрібно сплачувати податок на репатріацію – далі.
Сергій Лисиця
Щодо оформлення авторських прав на службовий твір [UA]
30.09.2018
Оформлення авторських прав на службовий твір викликає чимало питань. В даному матеріалі на прикладі конкретної ситуації ми дамо відповіді на окремі з них.
Сергій Дешунін
Чи можлива оплата акцій векселем?
01.02.2018
Чи можлива оплата акцій векселем? Відповідь читайте у матеріалі!
Сергій Лисиця
Перелік організаційно-правових форм нерезидентів і контрольовані операції [UA]
23.01.2018
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.16 р. № 1797-VIII (далі — Закон № 1797) серед іншого вніс зміни до пп. 39.2.1.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Ними додано новий критерій контрольованості операцій — операції з контрагентами не платниками податку на прибуток та/або не податковими резидентами держав, в яких вони зареєстровані і на яких поширюється Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів. Проте до яких операцій, застосовувати цю норму на практиці, розповімо у нашому матеріалі.
Тетяна Старцева
Сплата судового збору у 2018 році: основні нововведення [UA]
02.01.2018
За якими ставками необхідно сплачувати судовий збір у 2018 році? Які зміни відбулися у переліку пільгових категорій платників? Кому повертатиметься судовий збір? За яких умов можливе відстрочення, розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати? Про все це – в матеріалі!
Сергій Дешунін, Тетяна Старцева
Щодо працевлаштування іноземних громадян та осіб без громадянства на території України [UA]
25.12.2017
27 вересня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій» № 2058-VIII. Законом № 2058-VIII внесено зміни, зокрема, до Закону України «Про зайнятість населення» (далі – Закон) - до Розділу VII «Застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні». В даному матеріалі на основі аналізу вказаних законодавчих змін ми розкриємо, зокрема, питання порядку отримання дозволу на працевлаштування іноземців; визначимо, працевлаштування яких категорій іноземців потребує дозволу, а яких – ні; зупинимось на питаннях відмови у наданні дозволу та скасування дозволу; розкажемо про заходи відповідальності, що можуть бути застосовані до осіб-порушників порядку застосування праці іноземців.
Сергій Дешунін
Щодо внесення прав користування об’єктами нерухомого майна до статутного капіталу юридичної особи [UA]
13.12.2017
Для компаній, основним видом діяльності яких є надання в оренду нерухомості, актуальним є питання внесення до статутного капіталу прав користування об’єктами нерухомого майна. Чи можливий такий варіант формування статутного капіталу? Якою є процедура його реалізації? Чи підлягає державній реєстрації право користування нерухомим майном, внесене до статутного капіталу юридичної особа? На ці питання надані відповіді у матеріалі.
Сергій Дешунін
Звіт про контрольовані операції за 2016 рік: запитання - відповіді [UA]
14.09.2017
З огляду на систематичність внесення змін до ст. 39 Податкового кодексу України, інтерес до теми трансфертного ціноутворення не тільки не спадає, а й постійно зростає. І от невпинно наближається гранична дата подання Звіту про контрольовані операції за 2016 рік (далі — Звіт), а спірні питання у платників податків не вичерпуються. В даному матеріалі ми висвітлимо «найпопулярніші» питання, що стосуються складання та подання Звіту за 2016 рік.
Тетяна Старцева
Підводні камені ТЦУ: які операції є контрольованими [UA]
06.09.2017
У матеріалі розкрито проблемні питання визначення операцій контрольованими. Зокрема, акцентовано увагу операціях, що здійснюються через комісіонера-нерезидента, а також на операціях із контрагентами, що зареєстровані та є резидентами країн, що включені до Переліку КМУ.
Сергій Лисиця
Документація з трансфертного ціноутворення щодо операцій 2016 року [UA]
26.04.2017
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797-VIII вніс зміни, зокрема, до пп. 39.4.6 ПКУ. Тобто до підпункту, що визначає обсяг відомостей, що мають бути відображені в документації з трансфертного ціноутворення. Ці зміни набули чинності з 01.01.2017 р. та розширили обсяг відомостей, які мають бути закріплені у документації. В матеріалі надано відповідь на питання: при підготовці документації з трансфертного ціноутворення щодо операцій 2016 року необхідно керуватися пп. 39.4.6 ПКУ в редакції чинній з 01.01.2017 р. чи пп. 39.4.6 ПКУ в редакції, що діяла на дату здійснення контрольованих операцій (тобто діяла у 2016 році).
Тетяна Старцева
Податкові наслідки списання/прощення боргу [UA]
23.02.2017
У матеріалі змодельовано ситуації, в яких застосовуються механізми списання та прощення боргу та розкрито питання податкових наслідків їх застосування.
Сергій Лисиця, Тетяна Старцева
Обмеження готівкових розрахунків із фізичними особами: чи можна застосовувати змішану форма оплати за товар? [UA]
14.02.2017
На сьогодні діє обмеження готівкових розрахунків між фізичною особою та підприємством (підприємцем) – 50 000 грн. в день. Яким чином розраховуватися сьогодні за товар, що коштує понад 50 000 грн.? Лише шляхом застосування безготівкової форми розрахунків? Чи можливо здійснювати змішану форму оплати за товар?
Тетяна Старцева
Щодо нарахування заробітної плати керівнику підприємства та сплати ЄСВ [UA]
05.02.2017
Досить часто у платників податків виникає питання: як «заморозити» підприємство, мінімізувавши при цьому податкове навантаження та подання звітності.В цій ситуації власники підприємств вдаються до звільнення всіх працівників, проте обов’язково має залишитись хтось, хто буде керувати підприємством. Існує декілька варіантів документального оформлення керування підприємством. Про це - в матеріалі!
Сергій Лисиця, Олег Німчук
Підписання документів за допомогою використання факсимільного відтворення підпису: можливості та обмеження [UA]
11.01.2017
Іноді виникає ситуація, коли необхідно підписати документи, а директор знаходиться на лікарняному або у відрядженні. Як бути в такій ситуації? Чи можливо скористатися таким засобом як факсимільне відтворення підпису? Чи всі документи можна засвідчувати факсиміле? Ці питання розглянуто у статті.
Сергій Лисиця, Наталія Лабутіна
Щодо змін з питань трансфертного ціноутворення (набрали чинності з 01.01.2017)
09.01.2017
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» № 1797-VIII від 21.12.2016 внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема, і в частині регулювання питань трансфертного ціноутворення. У матеріалі наведемо порівняння основних нормативних вимог з питань трансфертного ціноутворення – тих що діяли до 31.12.2016 включно та тих, що набрали чинності з 01.01.2017.
Тетяна Старцева
Достроковий вихід із відпустки по вагітності та пологах: повернення «декретних» [UA]
09.10.2016
У випадку, коли жінка, яка пішла у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, незабаром вирішила перервати цю відпустку та вийти на роботу раніше, постає питання: як вчинити з декретними? Адже декретні виплати надаються авансом за весь період декретної відпустки. Про це - у матеріалі!
Сергій Лисиця, Наталія Лабутіна
Тимчасова непрацездатність: можливе звільнення [UA]
02.08.2016
Як вчинити, коли працівник через хворобу не має можливості ходити на роботу тривалий час? Чи можливо його звільнити без негативних наслідків для підприємства? Розглянемо ці питання в даній статті.
Сергій Лисиця, Наталія Лабутіна
Субсидія і фізичні особи-підприємці [UA]
17.05.2016
Субсидія - це адресна безготівкова допомога для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (допомога не на всю суму, а в межах соціальних норм). Чи мають фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, право на отримання субсидії - розглянуто в даному матеріалі.
Сергій Лисиця, Наталія Лабутіна
Комісійний дохід платника єдиного податку та РРО [UA]
16.02.2016
В даній статті розглянуто питання діяльності платника єдиного податку-фізичної особи в частині оподаткування доходів, отриманих від комісійної торгівлі, та застосування ними РРО.
Сергій Лисиця
Поставка товарів до Російської Федерації: бути чи не бути? [UA]
17.12.2015
За 2014-2015 роки склалася неоднозначна ситуація та відсутнє чітке розуміння щодо можливості подальшого співробітництва з контрагентами, як юридичними особами, так і приватними підприємцями, які є резидентами Російської Федерації. Це спричинено не лише особистими суб’єктивними чинниками, але і об’єктивними, адже, до ряду юридичних та фізичних осіб були застосовані санкції міжнародним співтовариством. На сьогодні для багатьох вітчизняних суб’єктів господарювання постало питання можливості та ризиків співпраці із контрагентами з Російської Федерації. Про це – у матеріалі.
Сергій Лисиця, Вікторія Манзенюк
Вихід з декретної відпустки основного працівника: запитання - відповіді [UA]
24.11.2015
Який порядок виходу з декретної відпустки основного працівника та оформлення трудових відносин з іншими тимчасовими працівниками, які були взяті на місце основного працівника? Про це - в матеріалі!
Сергій Лисиця, Вікторія Манзенюк
Як заповнювати звіт про чисельність працюючих та військовозобов’язаних на підприємствах [UA]
22.11.2015
Згідно статті 34 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", необхідно вести облік військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах. Щорічно, до 1 грудня, до районного військового комісаріату (РВК) від підприємств подається звіт за формою 6-Б: про чисельність працюючих та військовозобов’язаних, які заброньовані згідно з переліками посад і професій. Під час заповнення вказаного звіту виникає ряд питань. В даному матеріалі розглянемо, як заповнюється звіт за формою 6-Б.
Сергій Лисиця, Наталія Лабутіна
Оформлення спец-ТТН при транспортуванні пива [RU]
18.10.2015
У зв'язку з выднесенням пива до категоріъ алкогольних напоїв, у компаній-реалізаторів продукції виключно у вигляді пива виникло ряд питань, які до 1 липня 2015 року в принципі обходили їх стороною. Більш конкретно - мова йде про порядок оформлення так званих спеціальних ТТН на алкогольну продукцію.
Дмитро Дешунін
Донорам крові: пільги та порядок їх надання [UA]
06.10.2015
Останнім часом у зв’язку із ситуацією, яка склалася в нашій державі, все частіше виникає необхідність у формуванні значного банку крові. Є чимало громадських, волонтерських організацій, які закликають громадян стати донорами. Однак, далеко не всі знають, які пільги, права та обов’язки має особа, яка виявила бажання стати донором крові та/або її компонентів. У цій статті ми спробуємо дати відповіді на запитання про гарантії, права і обов’язки працівника-донора, пільги, порядок і підстави їх надання.
Сергій Лисиця, Ілона Мельничук
Щодо надання відпустки працівнику за майбутній період
29.09.2015
Розглянемо ситуацію, коли працівник отримав щорічну основну відпустку, використав її і просить роботодавця надати ще одну відпустку за рахунок майбутнього періоду. Якщо є довіра до працівника і розуміння того, що він не звільниться найближчим часом, то чи може роботодавець по закону надати таку відпустку за ще невідпрацьований час?
Олег Німчук
Мінімізація витрат компанії або як «боротись» із безпідставним притягненням до адміністративної відповідальності [UA]
30.08.2015
В рамках даного матеріалу розкриємо окремі нюанси мінімізації витрат компаній, а саме витрат, спричинених необґрунтованим притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб та співробітників компанії.
Тетяна Старцева, Ілона Мельничук
Альтернативна служба замість мобілізації? [UA]
20.07.2015
З часу оголошення першої хвилі мобілізації у зв’язку з подіями на Сході України пройшло більше року. В рамках проведення мобілізації виникає безліч питань, зокрема, – мобілізація людей, які відносяться до категорії віруючих. Чи можлива альтернативна служба замість мобілізації? Про це - в матеріалі.
Дмитро Дешунін
Роялті у новій реальності 2015 року [UA]
07.06.2015
Однією з найбільш оригінальних змін у податковому законодавстві в кінці 2014 року стала зміна визначення та регулювання роялті як платежу за використання об’єктів інтелектуальної власності. Про ці зміни та особливості їх застосування - у матеріалі!
Сергій Лисиця, Володимир Єніч
Трансферне ціноутворення: зміни тривають [RU]
04.06.2015
З 01.01.2015 набув чинності Закон № 72-VIII (далі - Закон № 72), який вніс кардинальні зміни в правила трансфертного ціноутворення в Україні. Не даючи оцінки якості і юридичній техніці Закону № 72, скажемо тільки одне - цей закон має ряд прогалин і залишає чимало спірних питань. На усунення деяких з них направлені подальші законодавчі зміни (а також законодавчі ініціативи), окремі з яких і будуть проаналізовані в даному матеріалі.
Тетяна Старцева
ПДВ на ліки: зміни, що нічого не змінюють [UA]
01.06.2015
з 7 травня набув чинності закон «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів та медичних виробів». Що означатимуть дані зміни для суб'єктів господарювання?
Сергій Лисиця
Оскарження рішень податкових органів як спосіб запобігти притягненню до адміністративної відповідальності [UA]
19.05.2015
В період значних змін, які наразі відбуваються у податковому законодавстві, для платників податків актуальним залишається питання притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб за податкові правопорушення. Про те, як запобігти притягненню до такої відповідальності - в матеріалі!
Сергій Лисиця, Олег Кім
Операції з давальницької сировиною: нюанси митного оформлення та оподаткування [UA]
26.04.2015
З набуттям чинності в 2012р. нової редакції Митного кодексу України та введенням Податкового кодексу України - регулювання операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічній діяльності зазнало певних змін. В даному матеріалі буде розглянуто один із різновидів операцій з давальницькою сировиною - ввезення давальницької сировини на територію України з метою переробки та зворотне вивезення продуктів переробки.
Сергій Лисиця
Оформлення субсидії без урахування доходів осіб, які фактично не проживають у приміщенні [UA]
29.03.2015
Якщо у приміщенні зареєстровано декілька осіб, але не всі у ньому фактично проживають, субсидію можна оформити, враховуючи дохід лише тих осіб, які фактично проживають у приміщенні. Такий висновок обгрунтовую юрист ЮК "Дешунін і партнери" - у матеріалі!
Олег Німчук
Щодо зарахування строку перебування на військовій службі до страхового стажу для розрахунку лікарняних та для призначення пенсії [UA]
25.03.2015
Непроста ситуація в країні породжує чимало проблемних питань у різних сферах життя - зокрема, у сфері соціального забезпечення мобілізованих осіб. Про зарахування строку перебування на військовій службі до страхового стажу - у матеріалі!
Сергій Лисиця, Тетяна Старцева
Щодо правового регулювання реєстрації автомобілів на підприємстві [UA]
23.03.2015
Для забезпечення господарської діяльності підприємствам часто необхідно мати у власності значну кількість автомобілів, причому навіть якщо підприємство не пов’язане з перевезеннями як основним видом діяльності. Актуальна інформація щодо питань реєстрації автомобілів на підприємстві - в матеріалі!
Олег Німчук
Послуги від нерезидента з точки зору оподаткування [UA]
16.03.2015
Отримання послуг від нерезидента з точки зору оподаткування податком на прибуток та ПДВ - має чимало "підводних каменів". Про окремі з них - у матеріалі!
Сергій Лисиця
Трансфертне ціноутворення по-новому [UA]
01.03.2015
Історія застосування правил трансфертного ціноутворення в Україні має відлік з 01.09.2013. Платники податків тільки-но опанували «тонкощі» даних правил, і ось вже законодавець кардинально їх змінив - Законом № 72-VIII (далі – Закон № 72), що набрав чинності 01.01.2015. Про контрольовані операції за «новими» правилами, а також про ключові особливості «нових» правил трансфертного ціноутворення, – у даному матеріалі.
Тетяна Старцева
Актуальні питання щодо сплати транспортного податку юридичними особами [UA]
11.02.2015
З 1 січня 2015 року в рамках Податкової реформи введено в дію положення Податкового кодексу України щодо транспортного податку (ст. 267 ПКУ).Про найактуальніші питання щодо транспортного податку - в матеріалі.
Сергій Лисиця, Олег Кім
Виплата дивідендів, нарахованих у 2014 році [RU]
09.02.2015
Податкова реформа, що набула чинності 01.01.2015, принесла багато нових запитань. Наприклад: дивіденди, нараховані в 2014 році неплатником податку на прибуток, але не виплачені - підлягають оподаткуванню за ставкою 20% або 5%? А також, як бути з військовим збором, адже з 1 січня 2015, все що обкладається ПДФО, обкладається і військовим збором? Відповіді на ці питання - в матеріалі!
Сергій Лисиця, Дмитро Дешунін
Зміни в трудовому законодавстві: прийом співробітників [RU]
21.01.2015
Законом про легалізацію фонду оплати праці було внесено зміни до окремих законодавчих актів у частині оформлення працівників на роботу і посилення відповідальності за порушення у сфері трудових відносин. Про це - в матеріалі!
Дмитро Дешунін
Якщо арешт на Ваше майно …забули зняти [UA]
08.12.2014
Накладення арешту на майно є одним із найбільш поширених способів забезпечення позову у цивільному та господарському судочинстві. В той же час є деякі цікаві моменти у практиці правозастосування норм про накладення та зняття арешту на майно, які висвітлені у даному матеріалі.
Володимир Єніч
Як оформити відпустку для догляду за дитиною віком до 6-ти років [UA]
01.12.2014
Відпустка для догляду за дитиною до 6-ти років – це чудовий спосіб одночасно і займатися вихованням дитини, і не переривати трудового стажу. Проте отримання даної відпустки потребує належного документального оформлення. Про особливості та підстави отримання даної відпустки, а також про те, які документи має надати працівник роботодавцю для цього - йтиме мова в даному матеріалі.
Тетяна Старцева
Чи обов’язково укладати колективний договір на підприємстві? [UA]
19.10.2014
Питання обов’язкового укладення коллективного договору є актуальним насамперед для малих та середніх підприємств. В даному матеріалі обгрунтовано, чи обов'язковим є укладення колективних договорів!
Володимир Єніч
План створення та реєстрації садового товариства [RU]
21.09.2014
На сьогоднішній день окрема організаційно-правова форма "садове товариство" - відсутня. Дане поняття закріплено хіба що в законопроекті "Про садові товариства" від 2010 року, який до цих пір не прийнятий. Тому процедуру створення та реєстрації садового товариства вже точно не назвеш однозначною!
Дмитро Дешунін
Важливі питання щодо реєстрації прав на нерухоме майно [UA]
09.09.2014
Процедура реєстрації прав на нерухоме майно завжди викликає чимало спірних, актуальних, важливих питань. Відповіді на окремі із них читайте в матеріалі!
Олег Німчук
Амортизація у податковому обліку [RU]
27.07.2014
Правильне використання механізму амортизації дозволяє повною мірою використовувати потенціал активів з регулювання розміру податку на прибуток. Висновки і поради професіоналів - у матеріалі!
Сергій Лисиця, Дмитро Дешунін
Інкасація і касові документи [UA]
20.07.2014
Чи можливо провести інкасацію безпосередньо через РРО без використання касових документів? Чи можливо/необхідно вести касову книгу лише для видачі коштів під звіт одночасно з проведенням інкасації через РРО? Про це - в матеріалі!
Сергій Лисиця, Альона Мірко
Робота у час війни – як оформити простій виробництва [UA]
14.07.2014
Як вчиняти роботодавцю, якщо підприємство фактично не може виконувати свої функції , унаслідок високого ризику для життя і здоров’я працівників? І які гарантії має працівник, який не може працювати з вини обставин, не залежних від його волі? Про це -в матеріалі!
Сергій Лисиця, Альона Мірко
Перспективи законопроекту № 4930 від 26.05.2014 (про податковий компроміс) [RU]
06.07.2014
В матеріалі наведено аналіз даного законопроекту по найважливішим параметрам - механізм, терміни, умови застосування.
Сергій Лисиця, Дмитро Дешунін
Розрахунки з контрагентами в Криму [RU]
01.07.2014
Відрядження до Криму стали джерелом додаткових питань для бухгалтерів і не тільки. У цьому матеріалі - Ви знайдете відповіді на головні з таких питань.
Сергій Лисиця, Дмитро Дешунін
Оподаткування акцизним податком: операцій з відчуження векселів та інвестиційних сертифікатів [UA]
10.06.2014
Нормативне регулювання акцизного податку на операції з цінними паперами є доволі непростим та не завжди однозначним. Звідси - чимало спірних питань! Відповіді на основні з них - у матеріалі!
Володимир Єніч
Зміни в оподаткуванні: нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки [UA]
16.04.2014
Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» № 1166-VII від 27 березня 2014 року внесено зміни до ряду законодавчих актів. Зокрема - до статті 265 Податкового кодексу України «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки». Про ці зміни - в матеріалі!
Тетяна Старцева
Пов’язані особи у межах трансфертного ціноутворення [UA]
26.03.2014
Окремі норми ПКУ внаслідок внесення змін Законом № 408 (щодо трансфертного ціноутворення) потребують серйозного переосмислення, зокрема норми пп.14.1.159 ст.14 ПКУ, в якому законодавцем надано визначення поняття «пов’язані особи». Про це - в матеріалі!
Сергій Дешунін, Тетяна Старцева
Який порядок визнання цінних паперів такими, що перебувають в обігу на фондовій біржі, в цілях оподаткування? [UA]
12.03.2014
Відповідь на дане питання - читайте в матеріалі!
Сергій Лисиця, Дмитро Дешунін
Оренда житлової площі для співробітника: податкові проблеми [RU]
03.03.2014
Питання оренди житлової площі для співробітника має чимало підводних "податкових" каменів. Про деякі податкових проблеми та їх вирішення - в ​​матеріалі.
Сергій Лисиця, Дмитро Дешунін
Ще раз про валюту договору [UA]
26.02.2014
У зв’язку з абсолютно невизначеною ситуацією на фінансовому ринку України для компаній та громадян знову актуалізується питання щодо укладення та виконання договорів, у яких є прив’язки до відносно стабільних іноземних валют. Про це - у матеріалі адвоката Володимира Єніча.
Володимир Єніч
Щодо забезпечення позову в разі оскарження платниками податків підзаконних нормативно-правових актів [UA]
09.02.2014
Коментар до інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 25.12.2013 року № 1770/12/13-13.
Сергій Дешунін, Володимир Єніч
Трансфертне ціноутворення: а ви підлягаєте "трансфертному контролю"? [UA]
02.02.2014
В матеріалі мова йде про ключові питання, а саме: про нормативно-правову базу, що регулює питання трансфертного ціноутворення в Україні, а також про критерії визначення операцій контрольованими.
Тетяна Старцева
Як знизити податкове навантаження, якщо Ви володієте нерухомістю? [RU]
26.01.2014
Адвокат Юридичної компанії "Дешунін і партнери" Володимир Єніч надає в статті інформацію про ефективний метод мінімізації податкових платежів від здачі нерухомого майна в оренду.
Володимир Єніч
Особливості трудового розпорядку інваліда 2-ї групи [RU]
24.01.2014
Законодавство України у сфері охорони праці дає інвалідам додаткові гарантії, зокрема, і в умовах організації праці. Про це - в матеріалі!
Сергій Лисиця, Дмитро Дешунін
Нова декларація з податку на прибуток: нові запитання - нові відповіді! [UA]
23.01.2014
В статті адвокатом Юридичної компанії "Дешунін і партнери" розкрито особливості заповнення нової форми декларації про прибуток. Зокрема, акцентовано увагу на відображенні в декларації з податку на прибуток операцій з цінними паперами.
Сергій Лисиця
Хто має виписувати ТТН: окремі аспекти [UA]
13.01.2014
Наказом Міністерства інфраструктури України № 983 від 05.12.2013 затверджено нову форму товарно-транспортної накланої. І хоч тепер маємо нову форму ТТН, проте спірні питання щодо порядку її оформлення й надалі залишаються актуальними. Про окремі з них - у матеріалі!
Сергій Лисиця, Тетяна Старцева
«Вигодонабувачі», «транзитери», «податкові ями»… або як ще назвати платників податків [UA]
03.12.2013
Реалізація заходів у напрямку запобігання, боротьби із ухиленням суб’єктів господарювання від сплати податків, вимагала й вимагає від контролюючих органів своєрідного творчого підходу. Очевидно, саме в процесі даної творчої діяльності й були сформульовані поняття: «вигодонабувач», «транзитер», «податкова яма», - про котрі й піде мова у цьому матеріалі.
Сергій Дешунін, Тетяна Старцева
Тези доповіді на IV Щорічній Українській Податковій Конференції [RU]
28.11.2013
28 листопада 2013 представники Юридичної компанії «Дешунін і партнери» взяли участь у IV Щорічній Українській Податковій Конференції. Окремі тези доповіді адвоката Сергія Лисиці - в даному матеріалі.
Сергій Дешунін, Сергій Лисиця
Готовність № 1 для аутсорсингових компаній [UA]
17.11.2013
Регулювання відносин аутсорсингу та аутстаффінгу стає все більш детальним. Пропонуємо ознайомитись із вимогами законодавства з цього питання.
Володимир Єніч
Які вимоги встановлені законодавством до цінників? [UA]
12.11.2013
Актуальна стаття щодо вимог до цінників на непродовольчі товари.
Володимир Єніч
Як не потрапити під перевірку при знятті за неосновним місцем обліку [UA]
06.11.2013
Практична порада для компаній, які мають розгалужену мережу офісів у кількох містах з приводу зняття з обліку.
Володимир Єніч
Щодо оформлення трудових відносин із працівниками при виділі підприємства [UA]
31.10.2013
Питання оформлення трудових відносин із працівниками під час виділу підприємства є одним із таких, що майже залишилося поза увагою нормотворця. Звідси - неоднозначність та спірність практики, а також – необхідність здійснення системного аналізу норм чинного законодавства України для того, щоб дати відповідь на вказане питання.
Сергій Дешунін, Сергій Лисиця, Тетяна Старцева
Щодо оподаткування акцизним податком операцій з видачі, відчуження та погашення векселів [UA]
30.10.2013
Чи оподатковуються акцизним податком операції з видачі, відчуження та погашення векселів та у якому порядку подається звітність з такого податку? Відповідь на дане питання читайте у матеріалі Сергія Лисиці та Володимира Єніча!
Сергій Лисиця, Володимир Єніч
Щодо необхідності подання звітності за формою З-ПН [UA]
17.10.2013
У багатьох бухгалтерів, кадровиків та юристів донині виникають питання щодо необхідності подання звіту щодо наявних вакансій за формою 3-ПН. Відповіді на актуальні питання надає адвокат Юридичної компанії "Дешунін та партнери" Володимир Єніч.
Володимир Єніч
Знижка на обсяг закупівлі товару або як змінити ціну вже укладеного договору [UA]
15.10.2013
Знижка на обсяг закупівлі товару активно застосовується в міжнародній та вітчизняній практиці поставок. У випадку надання вказаної знижки, фактично мова йде про зміну ціни вже укладеного договору поставки. Чи правомірно змінювати ціну укладеного договору? Яким чином оформити надання вказаної знижки? Про це - у матеріалі юриста Юридичної компанії "Дешунін та партнери" Тетяни Старцевої.
Тетяна Старцева
Зняття арештів з майна боржника у завершеному виконавчому провадженні
14.10.2013
Однією зі специфічних проблем виконавчого провадження є неврегульованість проблем зняття арештів з майна боржника у рамках виконавчого провадження, яке вже є закінченим або завершеним. Щодо варіанту успішного вирішення вказаної проблеми - у матеріалі адвоката Юридичної компанії "Дешунін та партнери" Володимира Єніча.
Володимир Єніч
В якому суді оскаржувати дії державного виконавця? [UA]
15.09.2013
Питання виконання судових рішень є не менш важливими, аніж судовий розгляд справ. Та все ж законодавче врегулювання сфери виконання судових рішень залишає бажати кращого. Ми розглядаємо деякі питання щодо порядку оскарження дій державного виконавця.
Володимир Єніч
Чи входить випробний період до періоду відпустки? [UA]
04.09.2013
Вашій увазі пропонується стаття нашого юриста Альони Мірко щодо питання правильного розрахунку випробного періоду та періоду відпустки.
Альона Мірко
Як дізнатися ставку оподаткування в країні контрагента [UA]
04.09.2013
Нові правила трансферного ціноутворення поставили велику кількість глобальних та локальних питань перед великим та середнім бізнесом. Одне з таких питань розглядається в матеріалі нашого юриста Тетяни Старцевої.
Тетяна Старцева
Трансферне ціноутворення [UA]
01.09.2013
Введення процедури трансферного ціноутворення відкриває фактично новий етап в історії великого бізнесу. Деякі аспекти даного питання висвітлені в статті юриста нашої компанії Мірко Альони.
Альона Мірко
Оскарження рішення щодо коригування митної вартості [UA]
18.08.2013
Механізм випуску товарів в обіг під гарантії істотно спростив роботу імпортерів. У той же час, потрібно розуміти, що практика роботи митних органів часто спрямована виключно на поповнення бюджету, без урахування особливостей митного оформлення кожної партії товару.
Володимир Єніч
Реєстрація іноземної інвестиції [UA]
12.08.2013
Процедура реєстрації іноземної інвестиції завжди була непростою для інвестора, зважаючи на її складність, а також постійні зміни правил реєстрації. Здається, на даний момент, процедура все ж набула остаточного вигляду.
Альона Мірко
Чи може ФОП відкрити боулінг-клуб [UA]
21.07.2013
Організація боулінг клубу від імені ФОП є найбільш оптимальною з точки зору оподаткування. Як правильно налаштувати роботу та документообіг в такому випадку?
Володимир Єніч, Володимир Бунт
Поворотна фінансова допомога [UA]
18.07.2013
Пропонуємо ознайомиться з найбільш важливими питаннями для тих, хто вирішив використовувати механізм зворотньою фінансової допомоги.
Альона Мірко
Включення добових до складу витрат [UA]
15.07.2013
Мірко Альона розглядає питання про можливість включення добових до складу витрат на відрядження співробітника в тому випадку, якщо у такого співробітника відсутні відмітки про перетин кордону.
Альона Мірко
Чи може Директор керувати компанією без трудового договору [UA]
27.06.2013
Вже давно спірним вважається питання: чи є відносини між керівником і компанією в першу чергу корпоративними, або трудовими. Відповідно, чи можливе управління компанією без укладання трудового договору з залученими працівниками.
Володимир Єніч
Облік операцій фінансового лізингу [UA]
25.06.2013
Пропонуємо ознайомитися з особливостями обліку при здійсненні заміни сторони в договорі фінансового лізингу
Олександр Тарасенко
Кримінальна відповідальність за передові технології [UA]
16.06.2013
Питання використання товарів, що мають в числі своїх властивостей - можливість фіксувати інформацію про особу, вимагає негайної законодавчої зміни. Діючі норми не дають можливість здійснювати законне користування такими товарами. Пропонуємо ознайомиться з аналізом норм, що регулюють це непросте питання.
Сергій Дешунін, Альона Мірко
Модернізація та звітність [UA]
05.06.2013
Органи податкової служби розгорнули масштабну діяльність направлену на переведення звітності по реєстраторам розрахункових операцій в електронну форму. Очевидно, що така форма звітності теоретично є більш зручною і для податкової і для СПД. У той же час нові правила приховують в собі підводні камені і неузгодженості, які потрібно враховувати суб'єкту господарської діяльності.
Альона Мірко
До якої групи товарів відносяться спиртовмісні настоянки [UA]
30.05.2013
Питання віднесення спиртовмісних настоянок до лікарських засобів давно є проблемним для імпортерів. Митниця користується будь-якими можливостями, щоб трактувати зазначені настоянки як алкогольну продукцію і на підставі цього нараховувати додаткові бюджетні платежі і штраф. Пропонуємо ознайомиться з оглядом новацій законодавства що регулюють питання віднесення спиртовмісних препаратів до лікарських засобів.
Володимир Єніч
Як ритейлеру захиститися від крадіжок у приміщеннях [UA]
27.05.2013
Ймовірно значна кількість наших співгромадян хоча б раз у житті були свідками такого явища як крадіжки в магазинах. Природно, що це є великим ризиком для власника магазину. Як мінімізувати такий ризик описується в статті нашого юриста Володимира Бунта
Володимир Бунт
Введення в експлуатацію індивідуального житлового будинку [UA]
27.05.2013
Для власників індивідуальних житлових будинків а також тих, хто тільки планує будівництво, пропонуємо ознайомитись з матеріалом юриста нашої компанії Володимира Бунта стосовно спірних питань введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків.
Володимир Бунт
Визначення останнього робочого дня при звільненні [UA]
21.04.2013
Пропонуємо розглянути просте, на перший погляд, питання, а саме - який саме день, вважається останнім робочим днем ​​для співробітника, якого звільняють. Питання є важливим як у контексті трудового права, так і корпоративного. І в той же час застарілість трудового законодавства ускладнює чітке розуміння цього питання.
Альона Мірко
Особливості нарахування щорічної відпустки [UA]
15.04.2013
Дана стаття присвячена питанню правильності обчислення строку відпустки працівників на підприємстві. Питання є досить непростим в тому числі і внаслідок застарілості норм трудового законодавства.
Володимир Бунт
Акцизний податок при операціях з цінними паперами [UA]
14.04.2013
Однією з новацій податкового законодавства в 2013 році стало введення акцизного податку на операції з цінними паперами. У той же час внесені зміни до Податкового кодексу України навряд чи дозволяють нам говорити про ефективність введеного механізму. Фактично відразу після набрання чинності законодавчих новацій з'явилася інформацію про зміни до відповідних норм Податкового кодексу. Пропонуємо Вашій увазі матеріал, підготовлений адвокатом нашої компанії Володимиром Єнічем у співпраці з аудитором компанії "ТИМЛАР-Аудит" Ларисою Гальчук, що стосується загального опису механізму адміністрування податку та деяких проблем його застосування.
Володимир Єніч, Лариса Гальчук
Дозвіл на розміщення об'єктів і послуг [UA]
07.04.2013
В даний момент існує плутанина в законодавстві стосовно деяких питань отримання документів дозвільного характеру, що, очевидно, не сприяє побудові ефективних бізнес-процесів. Пропонуємо розглянути питання необхідності отримання дозволу на розміщення об'єктів і послуг, а також необхідність подачі декларації відповідності матеріально-технічної бази законодавству.
Сергій Лисиця
Медичний огляд працівників на підприємстві [UA]
06.03.2013
Пропонуємо ознайомиться з основними поняттями процедури медичного огляду працівників на підприємстві. Стаття оформлена у вигляді короткої довідки для керівника, кадровика, юриста підприємства.
Альона Мірко
Порядок проведення атестації робочих місць [UA]
28.02.2013
Питання правильного проведення атестації робочих місць часто вирішується керівниками підприємств "за залишковим принципом". У той же час це питання є важливим, а відповідальність за не проведення атестації робочих місць - надто серйозною. У вигляді короткої довідки пропонуємо ознайомиться з порядком проведення атестації робочих місць на підприємстві.
Альона Мірко
Використання російської мови в документообігу на території АРК [UA]
18.02.2013
Пропонуємо ознайомиться з порядком використання російської мови на території Автономної республіки Крим при документообігу.
Володимир Бунт
Норматив робочих місць для інвалідів у представництвах іноземних компаній [UA]
31.01.2013
Законодавство передбачає норматив робочих місць на підприємстві для інвалідів. Та чи розповсюджується така вимога на представництва іноземних компаній? Питання розглянуто в даній статті.
Антон Корень
Інвестиційний прибуток - старі питання і нові відповіді - частина 3 [UA]
28.01.2013
У серії статей, підготовлених нами у співпраці з керівником Аудиторської фірми "Тімлар-Аудит", ми розглядаємо питання оподаткування інвестиційного прибутку у світлі новацій законодавства 2012-2013 років.
Володимир Єніч, Лариса Гальчук
Інвестиційний прибуток - старі питання і нові відповіді - частина 2 [UA]
28.01.2013
У серії статей, підготовлених нами у співпраці з керівником Аудиторської фірми "Тімлар-Аудит", ми розглядаємо питання оподаткування інвестиційного прибутку у світлі новацій законодавства 2012-2013 років.
Володимир Єніч, Лариса Гальчук
Інвестиційний прибуток - старі питання і нові відповіді - частина 1 [UA]
28.01.2013
У серії статей, підготовлених нами у співпраці з керівником Аудиторської фірми "Тімлар-Аудит", ми розглядаємо питання оподаткування інвестиційного прибутку у світлі новацій законодавства 2012-2013 років.
Володимир Єніч, Лариса Гальчук
Вступний і первинний інструктаж з охорони праці [UA]
13.01.2013
Розглянуто питання необхідності та порядку проведення вступного та первинного інструктажу з охорони праці на підприємстві.
Володимир Бунт
Передача нерухомості зі статутного капіталу ТОВ учаснику при виході [UA]
13.01.2013
У даній статті розглядається питання державної реєстрації права власності на нерухомість при виході учасника зі складу ТОВ.
Володимир Єніч
Сплата роялті: порядок та розміри [UA]
13.01.2013
Дане питання є актуальним в Україні станом на 2013 рік. Порядок і головне - організація, що уповноважена здійснювати контроль і регулювання в даній сфері, точно не визначені, що, природньо, викликає велику кількість запитань.
Володимир Бунт
Організація охорони праці в офісі [UA]
24.12.2012
Значна частина сучасних компаній працює виключно в офісних приміщеннях. Як саме необхідно організовувати роботу з охорони праці таким компаніям розглядає Володимир Бунт.
Володимир Бунт
Аутсорсинг та аутстаффінг згідно нового закону "Про зайнятість" [UA]
26.11.2012
Такі сфери діяльності як аутсорсинг та аутстаффінг раніше не були законодавчо врегульовані в Україні. Однак новий Закон України "про зайнятість" встановлює досить жорсткі вимоги до компаній, які займаються такою діяльністю.
Володимир Єніч
Посадова інструкція керівника служби охорони праці [UA]
19.11.2012
Керівник служби охорони праці - окрема посада на підприємстві. Потрібна чи ні спеціальна інструкція для такої посади? І якою має бути така інструкція.
Володимир Бунт
Оскарження рішень митниці про визначення коду товару [UA]
19.11.2012
Продовжуючи тему зміни коду спиртовмісних лікарських засобів, ми розглядаємо питання адміністративного та судового оскарження подібних рішень митних органів.
Володимир Єніч
Служба охорони праці на підприємстві [UA]
05.11.2012
У статті розглянуті питання організації та функціонування служби охорони праці на підприємстві.
Володимир Бунт
Використання знака для товарів і послуг при митному оформленні [UA]
05.11.2012
Як визначається питання включення вартості використання знаків для товарів і послуг, при митному оформленні продукції на яку нанесений такий знак.
Володимир Єніч
Зміна коду товару спиртовмісного лікарського засобу на алкогольний товар [UA]
28.10.2012
Продовжуючи тему зміни коду спиртовмісних лікарських засобів, ми розглядаємо питання адміністративного та судового оскарження подібних рішень митних органів.
Володимир Єніч, Сергій Лисиця
Оформлення відносин оренди між фізичною особою та міськрадою [RU]
28.09.2012
Між фізичними особами укладено договір оренди нежитлових приміщень, строком на 49 років. Договір посвідчений нотаріально, при цьому сторони змушені щорічно укладати додаткову угоду про встановлення ціни оренди, з урахуванням мінімальних ставок орендної плати. Яким чином можна врегулювати питання встановлення мінімуму міською радою, при цьому позбавивши сторони від необхідності щорічного підписання нотаріальних доповнень до основного договору оренди?
Олександр Тарасенко
Оренда нежитлових приміщень між фізичними особами [RU]
09.09.2012
Фізична особа здає в оренду юридичній особі нежитлові приміщення на підставі договору оренди. При цьому протягом 8 місяців 2012 року юридична особа не вчиняла місячних орендних платежів. Фізична ж особа, зважаючи на ненадходження платежів не перераховувала податок на доходи фізичних осіб за вказаний період. Чи потрібно в цьому випадку фізичній особі перераховувати суму податку на доходи та сплачувати пеню за невчасну оплату?
Олександр Тарасенко
Законність санкцій податкової після проведення перевірки, ініційованої слідчим у рамках кримінальної справи [UA]
27.08.2012
У даній статті розглядається один з найбільш актуальних питань сучасної податкової практики в Україні, а саме: чи є законними санкції, які застосовує податкова, після перевірки, проведеної, за ініціативою правоохоронних органів. При цьому в даному випадку правоохоронці розслідують справу, що стосується контрагентів такої компанії.
Володимир Єніч
Перевезення на умовах конвенції МДП [UA]
06.08.2012
У цьому матеріалі описана ситуація податкових наслідків для підприємства, яке оплатило перевезення товару на умовах конвенції МДП.
Володимир Єніч
Здійснення торгівлі через платника єдиного податку за договором комісії [UA]
26.07.2012
Пропонуємо розглянути новації у регулюванні питань єдиного податку на прикладі актуальної податкової схеми оптимізації податкового навантаження. Йдеться про оптимізацію податкового навантаження при торгівлі через платника єдиного податку за договором комісії.
Володимир Єніч
Зворотня вимога до страхувальника або на замітку експедиторським компаніям [RU]
22.07.2012
За загальним правилом у страхових компаній (страховиків) після виплати страхового відшкодування виникає право зворотної вимоги (суброгація) до винної та відповідальній особи за заподіяний збиток. Однак є винятки, які і розглядаються в даному матеріалі.
Іван Холод
Держреєстрація прав користування та передачі в оренду нерухомого майна [RU]
20.07.2012
Розглянуто питання державної реєстрації права користування і права передачі в оренду нерухомого майна, яке внесено до статутного капіталу юридичної особи.
Володимир Бунт
Розмір податку на інвестиційний прибуток при операціях з цінними паперами [UA]
16.07.2012
Який розмір податку на прибуток застосовується до інвестиційного прибутку, отриманого фізичною особою?
Володимир Єніч
Торговець цінними паперами як податковий агент [UA]
08.07.2012
Чи є податковим агентом торговець цінними паперами стосовно фізичних осіб-резидентів, якщо за допомогою такого торговця здійснюються операції між фізичними особами.
Олександр Тарасенко
Оподаткування прибутку від "технічних" акцій [UA]
08.07.2012
Пропонуємо розглянути питання щодо оподаткування т.з. "технічних акцій" - акцій, обіг яких зупинено, а свідоцтво про реєстрацію випуску акцій - призупинено.
Володимир Єніч, Сергій Дешунін
Служба охорони праці на підприємстві, що має значну кількість офісів у різних містах [UA]
01.07.2012
Як організовувати службу охорони праці у випадку, якщо офіси, або виробничі приміщення компанії знаходяться в різних містах?
Володимир Єніч
Як митниця ліки з алкоголем переплутала [UA]
16.04.2012
До цих пір митниця застосовує незаконний підхід до класифікації алкоголевмістних лікарських препаратів та відносить їх до категорії «алкогольні товари». Це призводить до вкрай невигідних наслідків для компанії-імпортера лікарської продукції.
Володимир Єніч
Зменшення податкового навантаження при здачі в оренду нерухомого майна, що належить фізичній особі [RU]
02.04.2012
Пропонуємо розглянути цікавий спосіб оптимізації податкових платежів для фізичних осіб, які володіють нежитловими приміщеннями та здають їх в оренду.
Володимир Єніч, Іван Холод
Контакти
Юридична компанія Deshunin & partners
м.Київ, вул.Кирилівська, 1-3
карта
Публікації
Оформлення відносин оренди між фізичною особою та міськрадою [RU]
Между физическими лицами заключен договор аренды нежилых помещений, сроком на 49 лет. Договор удостоверен нотариально, при этом стороны вынуждены ежегодно заключать дополнительное соглашение об установлении цены аренды, с учетом минимальных ставок арендной платы. Такие минимальные ставки утверждаются органом местного самоуправления в начале каждого года. Каким образом можно урегулировать вопрос установления минимума городским советом, при этом избавив стороны от необходимости ежегодного подписания нотариальных дополнений к основному договору аренды? Предлагаем разобраться в указанном вопросе в контексте выполнения сторонами налоговых обязательств, сформулировав..
Що наші клієнти говорять про нас
"Важливою складовою успіху на ринку консалтингу ресторанного бізнесу є юридична експертиза проектів та їх супровід Юридичною компанією "Дешунін і партнери".  "
«Браво Ресторан Групп», Ектор Хіменес Браво
читати все