Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата:
Автор:
Отрасль:
Последние новости
Публикации
О зачислении срока пребывания на военной службе в страховой стаж для расчета больничных и для назначения пенсии [UA]
25.03.2015

Відповідно до ст. 2 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» встановлені, зокрема, наступні види військової служби:

  • строкова військова служба; 
  • військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; 
  • військова служба за контрактом. 

В залежності від того, про який вид військової служби йдеться - залежить зарахування строку перебування на військовій службі до страхового стажу.

В рамках даного матеріалу буде розглянуто питання страхового стажу для (1)військовослужбовців, які перебувають на строковій службі та (2)військовослужбовців за призовом під час мобілізації.

При чому, слід враховувати, що відповідно до Постанови КМУ від 09.04.2014 № 111 - починаючи з 18 березня 2014 року військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, грошове забезпечення виплачується в порядку та розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.

Тобто і сплата страхових внесків з такого грошового забезпечення для мобілізованих осіб здійснюється аналогічно як для військовослужбовців за контрактом.

Відповідь на питання - чи буде строк перебування на військовій службі включатися до страхового стажу для розрахунку лікарняних та для призначення пенсії – прямо залежить від наступних обставин:

  1. чи сплачувався за військовослужбовця єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) та в якому розмірі;
  2. чи підлягав сплачений єдиний внесок розподілу на відповідні види соціального страхування - загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

У таблиці, розташованій нижче, наведена інформація щодо розміру та розподілу страхового внеску за видами страхування – для військовослужбовців строкової служби та військовослужбовців за призовом під час мобілізації.

 

Розмір страхового внеску – відповідно до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» 

Розподіл страхового внеску за видами страхування – відповідно до

ПРОПОРЦІЇ розподілу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

(затвердж. Постановою КМУ від 26.11.2014 № 675)

 

Військовослужбовці строкової служби

33,2 %

Абз. 2 ч. 6 ст. 8 Закону 

загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 3,1997 відсотка;

загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності - 4,6243 відсотка;

загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, - 3,886 відсотка;

загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) - 88,29 відсотка.

 

Військовослужбовців за призовом під час мобілізації

 (= військовослужбовці за контрактом)

34,7 %

Абз. 1 ч. 6 ст. 8Закону

загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 2,7488 відсотка;

загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) - 97,2512 відсотка.

 

Висновок: за умови сплати страхових внесків – у розмірі, передбаченому вище:

  1. строк перебування на військовій службі – військовослужбовців за призовом під час мобілізації – зараховується в страховий стаж для призначення пенсії, але не зараховується в страховий стаж для розрахунку лікарняних; 
  2. строк перебування на військовій службі – строкова військова служба - зараховується в страховий стаж для призначення пенсії, та зараховується в страховий стаж для розрахунку лікарняних.
Сергей Лисица, Татьяна Старцева
Контакты
Юридическая компания Deshunin & partners
г.Киев, ул.Кирилловская, 1-3
карта
Публикации
«Выгодоприобретатели», «транзитеры», «налоговые ямы» ... или как еще назвать налогоплательщиков [UA]
З метою наповнення бюджетів усіх рівнів органи, що контролюють доходи і збори, постійно розробляють, удосконалюють, запроваджують спеціальні методи запобігання та боротьби з ухиленням суб'єктів господарювання від сплати податків, а також методи руйнування схем мінімізації податкових зобов'язань. Реалізація заходів за цими напрямками, як показала практика, потребувала і потребує від контролюючих органів своєрідного «творчого підходу». Очевидно, в процесі такої творчої діяльності і було сформульовано поняття «вигодонабувач»,..
Что наши клиенты говорят о нас
" Профессиональная помощь со стороны юристов компании "Дешунин и партёры" позволила выбрать и внедрить оптимальные организационные стратегии развития бизнеса и занять нашей компании лидирующие позиции на Beauty-рынке Украины."
"Владимир Тарасюк Групп", Владимир Тарасюк
читать все