Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата:
Автор:
Отрасль:
Последние новости
Публикации
Актуальные вопросы по уплате транспортного налога юридическими лицами [UA]
11.02.2015

З 1 січня 2015 року в рамках Податкової реформи введено в дію положення Податкового кодексу України щодо транспортного податку (ст. 267 ПКУ). У зв’язку з початком нового року та необхідністю подання декларацій до контролюючих органів, у платників податків виникає багато запитань стосовно нового податку. Особливо це стосується юридичних осіб, які, відповідно до Закону, мають розраховувати суму транспортного податку самостійно.

Ми спробували розібратись у процедурі розрахунку та сплати зазначеного податку саме з боку юридичних осіб. Найбільш актуальні, з нашої точки зору, запитання та відповіді на них далі в матеріалі.

Питання 1: хто є платниками транспортного податку?

Відповідно до п. 267.1.1. ПКУ,  платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об'єктами оподаткування. Наголошуємо, що платниками є саме власники автомобілів. Тобто, особи, які користуються автомобілем на інших підставах даний податок не сплачують.

Питання 2: які транспортні засоби будуть оподатковуватись та в якому розмірі?

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку становить 25000,00 гривень на рік за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Питання 3: коли подавати звітність?

Базовий податковий період — календарний рік. Суму податку юридичні особи мають розраховувати самостійно станом на 1 січня звітного року (тобто на 01.01.2015), і до 20 лютого цього ж року подати відповідну декларацію до контролюючого органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування. (п. 267.6.4. ПКУ). Водночас, звертаємо увагу, що на сьогодні немає затвердженої форми звітності, по якій слід звітувати про автомобілі, наявні станом на 01.01.2015 року.

Питання 4: які строки сплати податку?

Юридичні особи сплачують податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом. (Тобто податок сплачується за І квартал - до 30 квітня, за ІІ квартал - до 30 липня, за ІІІ квартал - до 30 жовтня, за ІV квартал - до 30 січня).

Питання 5: куди платити?

Транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування (пп. 267.7.1 ПКУ).

Питання 6: якщо я продав/купив автомобіль в середині року?

Якщо юридична особа протягом року придбає автомобіль, який підлягає оподаткуванню, їй необхідно подати декларацію протягом місяця із дня виникнення права власності на авто. Водночас податок сплачується починаючи з місяця, у якому виникло право власності на такий об’єкт. Попередній власник визначає податок за період із 1 січня звітного року до початку того місяця, у якому він утратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування (пп. 267.6.5 ПКУ).

Тобто, якщо авто було продане 10 травня 2015 року, Продавець сплачуватиме податок лише за період січень-квітень 2015 року. Покупець — новий власник автомобіля, сплачуватиме податок за період травень – грудень 2015 року.

Питання 7: чи потрібно подавати уточнюючий розрахунок?

У Податковому кодексі України не міститься норми, яка б зобов’язувала юридичних осіб подавати уточнюючу декларацію при продажі автомобіля. Проте, на нашу думку, попередній власних автомобіля, перш за всіх зацікавлений у поданні відповідних уточнень до контролюючого органу.

Ти не менш, враховуючи те, що наразі не затверджено форму самої декларації, важко казати про те, в яких випадках потрібно буде подавати уточнюючу декларацію.

Висновок. Хоча питання щодо форми декларування транспортного податку досі залишається відкритим, ми сподіваємось що ця проблема вирішиться вже найближчим часом. Загалом, зважаючи на умови за яких сплачується податок, він торкнеться лише малої частини автовласників, як фізичних так і юридичних осіб. Якщо ви все ж таки є платником транспортного податку, не треба його боятися, оскільки процедура його розрахунку та сплати досить проста і зрозуміла. Головне - правильно визначити об’єкт оподаткування та своєчасно подати звітність до контролюючого органу.

Сергей Лисица, Олег Ким
Контакты
Юридическая компания Deshunin & partners
г. Киев ул. Фрунзе 1-3
карта
Тел.: +38 (044) 331 17 40
Факс: +38 (044) 331 17 40
Email: info@dplawyers.com.ua
Публикации
Акцизный налог: операций по отчуждению векселей и инвестиционных сертификатов [UA]
В черговий раз піднімаємо питання щодо оподаткування акцизним податком операцій з відчуження векселів та специфіки оподаткування акцизним податком операцій з відчуження інвестиційних сертифікатів. Адже нормативне регулювання акцизного податку на операції з цінними паперами є доволі непростим та не завжди однозначним. Роз’яснення з боку податкових органів вносили ясність у деякі питання, однак часто були неповними та поверхневими. До цього часу так і не врегульовано належним чином питання щодо оподаткування акцизним податком трансакцій такого поширеного виду цінних паперів як векселі. При цьому, скоріш..
Что наши клиенты говорят о нас
" Как один из ключевых участников фондового рынка в повседневной деятельности Фондовая биржа имеет постоянную потребность в качественном юридическом обслуживании, которое на протяжении уже многих лет оказывают юристы компании «Дешунин и Партнёры». Мы благодарны юристам компании «Дешунин и партнеры» под руководством управляющего партнёра Сергея Дешунина, которые оказали полную юридическую поддержку при привлечении нового инвестора с пакетов инвестиций порядка 100 млн. гривен.  "
Фондовая биржа ПФТС, Передерий Любовь Михайловна
читать все