Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата:
Автор:
Отрасль:
Последние новости
Публикации
Новая декларация по налогу на прибыль: новые вопросы - новые ответы! [UA]
23.01.2014

24 січня 2014 року офіційно оприлюднено нову форму декларації з податку на прибуток, форма якої вже майже рік розміщена на сайті Міністерства доходів та зборів http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2013-rik/122501.html

Як і раніше, декларація складається безпосередньо із самої декларації та низки додатків, які деталізують показники декларації та розривають зміст окремих різновидів операцій.

При тому, що офіційне оприлюднення нової форми декларації відбулося тільки в 2014 році, податкова на місцях наполягає на поданні декларації про прибуток за 2013 рік вже за новою формою.

В наших статтях ми спробуємо розкрити всі особливості заповнення нової форми декларації про прибуток і допомогти бухгалтерам з її складанням.

Наразі хотілося б звернути увагу на відображення в декларації з податку на прибуток операцій з цінними паперами.

В оновленій формі декларації знайшли відображення останні зміни в порядку оподаткування таких операцій.

Найбільш вагомими змінами можна вважати:

  • введення різних ставок оподаткування для окремих груп операцій із цінними паперами;

  • зміни в порядку формування витрат за подібними операціями.

Для обліку результатів операцій з цінними паперами використовуються, як і раніше, додатки ЦП, ІД і новий для цього додаток ІВ.

Починаючи з 01.01.2013 року, операції з цінними паперами (крім операцій з корпоративними правами в іншій, ніж цінні папери, формі, акціями приватних акціонерних товариств, цінних паперів, емітованих нерезидентами) підлягають оподаткуванню за ставкою 10 %.

При цьому, враховуючи, що загальна ставка з податку на прибуток за 2013 рік складає 19 %, в декларації передбачений окремий рядок 10, в який заноситься абсолютне значення податку на прибуток з рядку 5 таблиці 1 та рядку 5 таблиці 2 додатку ЦП. В подальшому сума податку на прибуток від операцій з цими цінними паперами складається з податком на прибуток від основної діяльності і в рядку 14 виводиться загальне значення податку на прибуток за звітний період.

Що стосується оподаткування результатів від операцій з корпоративними правами в іншій, ніж цінні папери, формі, акціями приватних акціонерних товариств, цінних паперів, емітованих нерезидентами, то їх відображення в декларації також частково змінилося.

Прибуток від подібних операцій, як і раніше, відображається через додаток ІД в складі інших доходів в декларації. Зміни відбулися в частині відображення від'ємного значення. Якщо раніше від'ємне значення не відображалося в декларації, то тепер воно включається до витрат через додаток ІВ.

Така зміна обумовлена зміною порядку оподаткування подібних операцій, яка містяться в п. 153.9 Податкового кодексу України: "Прибуток, отриманий від таких операцій, включається до складу доходів, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, а збиток – до складу витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування."

Таким чином, операції з цінними паперами відображаються в декларації з податку на прибуток за двома окремими алгоритмами в залежності від видів цінних паперів. Подібне "роздвоєння" обліку операцій з цінними паперами стало наслідком встановлення різних ставок оподаткування для різних типів подібних операцій.


Возможно, Вам будут полезны следующие материалы:

«Выгодоприобретатели», «транзитеры», «налоговые ямы» ... или как еще назвать налогоплательщиков

Как не попасть под проверку при снятии по неосновному месту учета

О налогообложении акцизным налогом операций по выдаче, отчуждению и погашению векселей

Как узнать ставку налогообложения в стране контрагента


Сергей Лисица
Контакты
Юридическая компания Deshunin & partners
г. Киев ул. Фрунзе 1-3
карта
Тел.: +38 (044) 331 17 40
Факс: +38 (044) 331 17 40
Email: info@dplawyers.com.ua
Публикации
Услуги от нерезидента с точки зрения налогообложения [UA]
Податок на прибуток Весь обсяг послуг, які покупець - резидент може отримувати від постачальника-нерезидента, умовно можна розділити на дві основні групи: послуги, які включається до податкових витрат  послуги, які не включаються до податкових витрат.  При цьому послуги, які включаються до податкових витрат, мають низку додаткових обмежень, як правило у вигляді максимального розміру таких витрат. Принциповим є поділ витрат в залежності від особи, яка надає послуги. Так згідно п. 161.2 ст. 161 ПКУ, при придбанні товарів (робіт, послуг) на користь нерезидентів, що мають офшорний статус,..
Что наши клиенты говорят о нас
"Холдинг компаний, включающий такие бренды как «President», «Brioni», «Stefano Ricci», «Basler», работает в сегменте продажи одежды премиумкласса. Неоценимую помощь в решении, как текущих вопросов, так и в построении стратегии развития бизнеса в Украине нам оказывают юристы компании «Дешунин и Партнёры»"
Сеть бутиков «President», «Brioni», «Stefano Ricci», «Basler», Влад Плетин
читать все