Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата:
Автор:
Отрасль:
Последние новости
Публикации
Входит ли испытательный срок в срок отпуска [UA]
04.09.2013

Сьогодні майже кожен другий працівник проходить випробування при прийнятті на роботу. Однак, працівнику з випробувальним періодом, як і будь-якій іншій особі, хочеться відпочити, або ж потрібно використати час відпустки для вирішення невідкладних особистих проблем.

За загальним правилом право на відпустку в перший рік роботи виникає після закінчення шести місяців безперервної роботи, тобто фактично після закінчення випробного періоду. Ті ж працівники, що бажають відпочити до сплину шести місяців, мають право на відпустку пропорційно до відпрацьованого часу.

Як же бути з випробувальним терміном на період відпустки? Чи враховується час відпочинку у цей період чи навпаки, на радість роботодавця, він продовжується на час відпустки?

Відповідно до ст. 27 Кодексу законів про працю, якщо працівник в період випробування був відсутній на роботі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування може бути продовжено на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.

Враховуючи той факт, що законом не передбачено, які саме причини відносяться до «інших поважних», роботодавець має право визначити такі причини на власний розсуд. Однак для того, щоб визначити чи відноситься відпустка до «інших поважних причин», слід враховувати сутність даного поняття та контекст в якому законодавець його вживає.

Так, під «іншими поважними причинами» - розуміються причини, що не залежать від волі роботодавця, тобто певні юридичні факти, встановлені законодавством. Відповідно до Кодексу законів про працю та Закону України «Про відпустки», законодавець виділяє декілька різновидів відпусток.

Говорячи про «класичну» відпустку (щорічну відпустку) – час відпочинку, який обчислюється в календарних днях і надається працівникам із збереженням місця роботи і заробітної плати за домовленістю з роботодавцем. Тобто даний різновид відпусток встановлюється за домовленістю сторін та прямо залежить від волі роботодавця.

Таким чином, щорічна відпустка ніяк не може бути віднесена до «інших поважних причин» відповідно до ст. 27 КЗпП, а отже роботодавець не може продовжити випробний термін на час такої відпустки. Якщо ж говорити про інші види відпусток, зокрема передбачені ч. 7 ст. 10 Закону України «Про відпустки» (жінкам - перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда; інвалідам та інш.) їх цілком можна віднести до «інших поважних причин». Адже їх обов’язковість встановлена чинним законодавством та не залежить від волі роботодавця.

Таким чином, питання віднесення того чи іншого різновиду відпусток до «інших поважних причин», відповідно до ст. 27 Кодексу законів про працю слід вирішувати в кожному випадку індивідуально. При цьому слід пам’ятати, що відповідно до чинного законодавства працівник в період випробування має право на відпустку повної тривалості у перший рік роботи після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві. У разі ж якщо він бажає відпочити до спливу зазначеного строку, то у такому разі тривалість його відпустки визначається пропорційно до відпрацьованого часу.


 Возможно, Вам будут полезны следующие материалы:

Особенности начисления ежегодного отпуска

Готовность № 1 для аутсорсингових компаний

Об оформлении трудовых отношений с работниками при выделе предприятия

Определение последнего рабочего дня при увольнении

Может ли Директор руководить компанией без трудового договора


Алена Мирко
Контакты
Юридическая компания Deshunin & partners
г. Киев ул. Фрунзе 1-3
карта
Тел.: +38 (044) 331 17 40
Факс: +38 (044) 331 17 40
Email: info@dplawyers.com.ua
Публикации
Субсидия и физические лица-предприниматели
Субсидія - це адресна безготівкова допомога для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (допомога не на всю суму, а в межах соціальних норм ). Така допомога для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. Згідно з п.4 Положення № 848 (Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затверджене Постановою КМУ від..
Что наши клиенты говорят о нас
"Группа компаний «EuroStandart», является относительно молодой, но динамично развивающейся  бизнес-структурой. Бизнес «развития», всегда порождает огромную массу юридических вопросов, которые требует безотлагательного и профессионального решения. В поиске и реализации таких решений нам ощутимо помогают юристы компании «Дешунин и Партнёры»."
Группа компаний «EuroStandart», Колисниченко Людмила Николаевна
читать все