Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата:
Автор:
Отрасль:
Последние новости
Публикации
Может ли ФЛП открыть боулинг-клуб [UA]
22.07.2013

У великих містах кількість різноманітних видів розваг щорічно збільшується. І екзотичні в минулому види розваг стають зовсім звичайними сьогодні. Так, скажімо, відбулось із боулінгом, який, будучи екзотичним у 90-х роках, нині у великих містах став доволі звичайним і, відзначимо, популярним видом спорту та розваг. Здавалося б така відносна популярність мала б означати, що подібна діяльність має бути врегульована з боку держави. Однак у даній сфері не все так просто.

Зрозуміло, що для організатора боулінг-клубу найбільш вигідним є варіант аби отримувати прибуток від відвідувачів клубу, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування та обліку. Тож пропонуємо розібратися чи може здійснювати таку діяльність ФОП на спрощеній системі оподаткування та яку для цього групу єдиного податку варто йому обрати? Чи потрібно при цьому отримувати спеціальні дозволи (патенти) при організації такої діяльності?

Перш за все потрібно з’ясувати, чи не відноситься діяльність з організації боулінг-клубів до організації з проведення азартних ігор. Адже відповідно до пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), зокрема, які здійснюють діяльність з організації, проведення азартних ігор.

Однак, статтею 1 Закону України від 15.05.2009 р. № 1334-VI «Про заборону грального бізнесу в Україні» визначено, що азартна гра — це будь-яка гра, обов’язковою умовою участі в якій є сплата гравцем грошей, у тому числі через систему електронних платежів, що дає змогу учаснику як отримати виграш (приз) у будь-якому вигляді, так і не отримати його залежно від випадковості. До азартних ігор не належать, зокрема, гра в більярд, гра в кеглі (боулінг) та інші ігри, які проводяться без одержання гравцем призу (виграшу).

Постає питання: до якого виду діяльності віднести надання послуг з гри в боулінг? Проаналізувавши норми Податкового кодексу України, у відповідності із пп.14.1.46 п.14.1 ст.14 діяльність у сфері розваг - господарська діяльність юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що полягає у проведенні лотерей, а також розважальних ігор, участь в яких не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів (виграшів), зокрема більярд, кегельбан, боулінг, настільні ігри, дитячі відеоігри тощо.

Отже, проведення ігор з боулінгу, участь в якій не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів (виграшів), є господарською діяльністю у сфері розваг.

Цей вид діяльності відповідає згідно КВЕД ДК 009:2010 класу 93.29 групи 93.2 розділу 93 КВЕД ДК 009:2010 «Організування інших видів відпочинку та розваг».

Враховуючи вищенаведене, фізична особа - підприємець, яка здійснює діяльність з надання послуг з проведення гри в кеглі (боулінг), які проводяться без одержання гравцем призу (виграшу), може бути платником єдиного податку другої, третьої або п’ятої групи, відповідно.

Нагадаємо що до другої групи платників зокрема відносяться фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; 
  • обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень. 

Тобто діяльність з надання подібних послуг є дозволеною законодавством ФОП-єдинщикам, що знаходяться зокрема і на другій групі.

В той же час варто розібратися щодо необхідності патенту у даній ситуації. Як уже відомо, надання послуг з гри в боулінг відноситься до діяльності у сфері розваг, за яку, чинним податковим законодавством передбачено отримання окремих патентів (дозволів).

Відповідно до підпункту 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України, платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому порядку торгові патенти та провадять, зокрема, діяльність у сфері розваг.

Підпунктом 267.3.6 статті 267 встановлені ставки збору за здійснення діяльності у сфері розваг. Так, ставка збору для проведення інших оплатних розважальних ігор становить розмір мінімальної заробітної плати за кожне окреме гральне місце на (квартал). Проте, для підприємців які здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування приводів для хвилювання з приводу отримання таких спеціальних дозволів немає. Адже ПК України, а саме підпункт 297.1.5 пункту 297.1 статті 297 говорить, що платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з деяких податків і зборів, в т.ч. збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

Конкретно відносно діяльності з надання боулінгу відсутні офіційні роз’яснення податкової по цьому питанню, інформація щодо відсутності необхідності дозволу міститься у Єдиній базі податкових знань Однозначною та позитивною на користь платників податків в цьому питанні є і судова практика. Загалом, можна сміливо констатувати той факт, що судді адміністративних судів, при вирішенні спорів за позовами податкових органів до фізичних осіб-підприємців, чітко та беззаперечно дотримуються позиції про правомірність дій останніх.

При цьому практика стосується періоду до набрання чинності Податковим кодексом згідно старої податкової бази законодавства. Щодо трактування норм діючого Податкового кодексу з боку податкової фактично немає претензій до ФОП з даного питання.

Отже, підсумовуючи вищезазначене доходимо висновку, що фізична особа-підприємець, платник єдиного податку, яка здійснює діяльність з надання послуг з проведення гри в кеглі (боулінг), які проводяться без одержання гравцем призу (виграшу), може бути платником єдиного податку другої, третьої або п’ятої групи, без обов’язкового одержання при цьому спеціальних патентів чи дозволів.


Возможно, Вам будут полезны следующие материалы:

Скидка на объем закупки товара или как изменить цену уже заключенного договора

Какие требования установленны законодательтсвом к ценникам?

Как ритейлеру защититься от краж в помещениях

Оформление отношений аренды между физическим лицом и горсоветом

Осуществление торговли через плательщика единого налога по договору комиссии


Владимир Енич, Владимир Бунт
Контакты
Юридическая компания Deshunin & partners
г. Киев ул. Фрунзе 1-3
карта
Тел.: +38 (044) 331 17 40
Факс: +38 (044) 331 17 40
Email: info@dplawyers.com.ua
Публикации
Актуальные вопросы по уплате транспортного налога юридическими лицами [UA]
З 1 січня 2015 року в рамках Податкової реформи введено в дію положення Податкового кодексу України щодо транспортного податку (ст. 267 ПКУ). У зв’язку з початком нового року та необхідністю подання декларацій до контролюючих органів, у..
Что наши клиенты говорят о нас
"Важной составляющей успеха на рынке консалтинга ресторанного бизнеса является юридическая экспертиза проектов и их сопровождение со стороны Юридической компании "Дешунин и партнеры"."
«Браво Ресторан Групп», Эктор Хименес Браво
читать все