Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата:
Автор:
Отрасль:
Последние новости
Публикации
Введение в эксплуатацию индивидуального жилого дома [UA]
27.05.2013

Не секрет, що багато індивідуальних будинків в Україні будується без належно оформленої дозвільної документації. Власники часто-густо розраховують вирішити питання із введенням в експлуатацію після фактичного здійснення будівництва без відповідних дозволів. І, дійсно, законодавство України дає подібні можливості для таких власників.

Отже як діяти, якщо будинок збудований без відповідних на те дозволів контролюючих органів, але його треба ввести в експлуатацію?

Згідно пункту 9 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2013 року безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж приймають в експлуатацію:

  • індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року;
  • збудовані до 12 березня 2011 року: 
    • громадські будинки I і II категорій складності; 
    • будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності. 

Мінрегіонбуд прийняло Наказ на виконання п. 9. Прикінцевих положень ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» від 19.03.2013 N 95 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2013 р. за N 612/23144 Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж.

Даний Порядок набув чинності 29.04.2013 року після його офіційного опублікування в Офіційному віснику України. Порядком встановлено процедуру та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт та механізм проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, збудованих у період з 05 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року; збудованих до 12 березня 2011 року громадських будинків I і II категорій складності, а також будівель і споруд сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.

Відповідно до зазначеного наказу, Індивідуальний (садибний) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, поверховість якої не повинна перевищувати чотирьох поверхів, призначена для постійного у ній проживання та яка складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень.

Отже, згідно із вищезазначеним передбачено спрощену процедуру введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків, яка складається з наступних основних етапів.

1. Проведення технічного обстеження.   Технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єктів (далі - технічне обстеження об'єктів) включає в себе такі етапи: 

    • попереднє (візуальне) обстеження об'єкта, в тому числі огляд і фотографування об'єкта та його конструктивних елементів, визначення категорії складності об'єкта, вирішення питання щодо необхідності застосування спеціального устаткування, приладів та апаратури під час технічного обстеження; 
    • детальне (інструментальне) обстеження об'єкта, в тому числі визначення параметрів і характеристик матеріалів, виробів та конструкцій, а також при необхідності порушення перед виконавцем питання щодо залучення до технічного обстеження атестованих лабораторій для проведення необхідних досліджень чи інших відповідальних фахівців для прийняття обґрунтованого рішення. 
    • якщо етапи технічного обстеження об'єкта, що проводилось, не збігаються з указаними етапами, зазначаються фактично пройдені етапи технічного обстеження. 
    • виконавець з урахуванням виду, складності, технічних та інших особливостей об'єкта при здійсненні технічного обстеження та з урахуванням проведених заходів, проводить оцінку технічного стану об'єкта та за результатами готує звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта. 
    • Приблизний строк 5-7 днів. Технічне обстеження проводиться спеціально уповноваженим на те суб’єктом господарювання (виконавцем), який діє на основі ліцензії виданої ДАБІ. 

 2. Прийняття в експлуатацію об'єктів. Замовник або його уповноважена особа подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції за місцезнаходженням об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта за формою, наведеною у додатку 3 до Порядку № 95, до якої додаються:


    • два примірники заповненої декларації; 
    • звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації; 
    • засвідчені в установленому порядку копії: документа, що посвідчує право власності чи ко ристування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт; технічного паспорта.

 Інспекція розглядає документи, зазначені вище, та приймає рішення про реєстрацію декларації або її повернення у строк протягом 10 робочих днів. Один примірник декларації після проведення реєстрації повертається замовнику, а другий залишається в Інспекції, яка її зареєструвала. Датою прийняття в експлуатацію об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Слід розуміти , що зареєстрована декларація є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього. Також важливою є вимога Порядку, згідно з якою Замовник зобов'язаний протягом семи календарних днів з дня прийняття в експлуатацію об'єкта подати копію декларації місцевому органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єкта для подання такими органами інформації про прийнятий в експлуатацію об'єкт до органу державної статистики за формами, передбаченими звітно-статистичною документацією.

Отже, прийняти в експлуатацію закінчені будівництвом об'єкти, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за спрощеною процедурою з прийняттям Наказу №95, стало не тільки можливо, а й доцільно. Таким чином, за результатами проходження спрощеної процедури прийняття в експлуатацію побудованого без дозволу об'єкта оформляється право власності такого об'єкта. 


 Возможно, Вам будут полезны следующие материалы:

Передача недвижимости из уставного капитала ООО участнику при выходе 

Госрегистрация прав пользования и передачи в аренду недвижимого имущества


Владимир Бунт
Контакты
Юридическая компания Deshunin & partners
г.Киев, ул.Кирилловская, 1-3
карта
Публикации
Работа во время войны - как оформить простой производства [UA]
Фактичні військові дії на частині Східної України ставлять багато запитань не тільки політичного та морального характеру. Ми хотіли б поговорити про документальне оформлення зупинення роботи на час проведення військових дій. Як вчиняти роботодавцю, якщо підприємство фактично не може виконувати свої функції, унаслідок високого ризику для життя і здоров’я працівників? І які гарантії має працівник, який не може працювати з вини обставин, не залежних від його волі? Одним з варіантів може бути ініціація процедури простою на підприємстві. Так, "простій – це зупинення роботи,..
Что наши клиенты говорят о нас
" Фешн ритейл всегда находится в центре внимания всевозможных контролирующих органов. Квалифицированная правовая помощь со стороны юристов компании "Дешунин и Партнёры" позволяет  оперативно и эффективно защищать интересы нашей компании.          "
ООО "Балтика Ритейл Украина", Чечелев Максим Юрьевич
читать все