1 Deshunin & partners law firm - Публикации
Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата:
Автор:
Отрасль:
Последние новости
Публикации
Разрешение на размещение объектов и услуг [UA]
07.04.2013

Прийняття Податкового кодексу та внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» спричинило плутанину щодо необхідності отримання деяких дозвільних документів.

Зокрема, чимало підприємств постають перед питанням: чи потрібно отримувати дозвіл на розміщення об’єктів та послуг та декларацію відповідності матеріально-технічної бази законодавству?

Обов'язковість отримання такого дозволу на сьогодні не передбачена ані Законом України «Про перелік документів дозвільного характеру» ані Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва прямо звернув на це увагу в листі від 17.02.2011 року та від 30.03.2011 року.

Висновок – вимагання контролюючими органами наявності такого дозволу є незаконним, а будь-яке накладання санкцій за його відсутність є протиправним і має бути відстояне в суді.

Що ж стосується обов’язковості декларації відповідності матеріально-технічної бази законодавству, то цей документ з’явився в господарській практиці відносно недавно і перш за все використовується в контексті «права» суб’єкта господарювання, а не його «обов’язку».

Подаючи декларацію про відповідність, суб’єкт господарської діяльності «легалізується» перед контролюючими органами і звільняється від необхідності отримання дозволів від органів державного пожежного нагляду та органів санітарно-епідеміологічної служби. Фактично у суб’єкта господарювання має бути або зареєстрована декларація відповідності, або пакет дозволів на початок роботи від спеціалізованих контролюючих органів.

В принципі, примусити суб’єкта господарювання на реєстрацію подібної декларації жодних державний орган не має право. Однак державні органи мають право перевіряти «законність» діяльності суб’єкта господарювання. Тобто за відсутності і декларації про відповідність, і дозволів від пожежників та санстанції, контролюючий орган вправі зробити висновок про невідповідність діяльності.

Однак такими повноваження податкові органи не наділені. В Податковому кодексі України є п. 20.1.29, який говорить про наступні права податкової: 20.1.29. здійснювати контроль за додержанням норм законодавства з питань регулювання обігу готівки (крім банків) та порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявністю документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідно до закону, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, наявністю торгових патентів.

Як бачимо в цьому пункті наведений вичерпний перелік документів, які має право контролювати податкова. Ані дозволу, ані декларації в цьому переліку не має.

Висновок – декларацію про відповідність бажано отримувати, оскільки це позбавить від необхідності оформлювати цілий пакет зайвих дозволів.

Також звертаємо Вашу увагу на те, що будь-яке незаконне рішення або діяння податкового органу може бути оскаржено Вами в вищестоящий податковий орган або безпосередньо в суд.


 Возможно, Вам будут полезны следующие материалы:

«Выгодоприобретатели», «транзитеры», «налоговые ямы» ... или как еще назвать налогоплательщиков

Как не попасть под проверку при снятии по неосновному месту учета

Законность санкций налоговой после проведения проверки, инициированной следователем в рамках уголовного дела


Сергей Лисица
Контакты
Юридическая компания Deshunin & partners
г.Киев, ул.Кирилловская, 1-3
карта
Публикации
Должностная инструкция руководителя службы охраны труда [UA]
Більшість начальників відноситься до посадових інструкцій як до документу, який регламентує робочу діяльність співробітника підприємтсва і при цьому не приділяють йому особливої уваги. Чи дійсно оформлення посадових інструкцій є лише формальністю, дотримання якої наполегливо вимагають інспектори Держнаглядпраці, розглянемо нижче. Що таке посадова інструкція та чим вона врегульована? Посадові інструкції, так само як колективний договір та правила внутрішнього трудового розпорядку, повинні бути на кожному підприємстві. І це не тільки традиція, але і вимога нормативного акту. Мається на увазі..
Что наши клиенты говорят о нас
" Профессиональная помощь со стороны юристов компании "Дешунин и партёры" позволила выбрать и внедрить оптимальные организационные стратегии развития бизнеса и занять нашей компании лидирующие позиции на Beauty-рынке Украины."
"Владимир Тарасюк Групп", Владимир Тарасюк
читать все