1 Deshunin & partners law firm - Публикации
Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата:
Автор:
Отрасль:
Последние новости
Публикации
Изменения в налогообложении: недвижимое имущество, отличное от земельного участка [UA]
16.04.2014

Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» № 1166-VII від 27 березня 2014 року (далі – Закон) внесено зміни до ряду законодавчих актів. Переважна більшість змін стосується Податкового кодексу України. Зокрема, Законом внесено зміни до статті 265 Податкового кодексу України «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» (далі – податок на нерухоме майно).

А саме, в пункті 25 Закону (Розділ І) закріплено:

«У статті 265 Податкового кодексу України:

1) абзац перший підпункту 265.4.2 пункту 265.4 після слів «що перебувають у власності» доповнити словами «фізичних осіб або»;

2) слова «житлова площа» в усіх відмінках замінити словами «загальна площа» у відповідному відмінку.

Вказані зміни набрали чинності з 01 квітня 2014 року.

Щодо доповнення підпункту 265.4.2: «Міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати додаткові пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб або релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями)» - то з огляду на вказане доповнення тепер (з 01 квітня 2014 року) міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати додаткові пільги з податку не лише для релігійних організацій (як було передбачено даним підпунктом у попередній редакції), а й для фізичних осіб. Дане доповнення можна вважати позитивним, проте лише за умови, що міські, селищні, сільські ради будуть користуватися наданим їм правом та встановлюватимуть додаткові пільги для фізичних осіб.

Щодо зміни «житлової площі» на «загальну площу», то тут фактично мова йде про зміну бази оподаткування податку на нерухоме майно, а саме - її збільшення. Тепер (з 01 квітня 2014 року) податок на нерухомість слід сплачувати, беручи у розрахунок не житлову площу (площу житлових кімнат), а загальну площу об’єкта житлової нерухомості (включаючи також площу кухонь, коридорів, ванних кімнат тощо).

В той же час пільги зі сплати податку на нерухомість залишилися незмінними. З огляду на це - сума податку для багатьох платників зросте. Очевидно, що в результаті даних змін багато власників житлової нерухомості, які раніше не повинні були сплачувати податок з огляду на пільги, тепер будуть зобов’язані сплатити до місцевого бюджету певну суму податку.

Ключові питання, які стосуються податку на нерухомість, зокрема, розмір пільг та ставок податку – у таблиці.

Критерій

Для фізичних осіб

Для юридичних осіб

 

1.

Об’єкт оподаткування

об'єкт житлової нерухомості, в тому числі його частка

 

Не є об'єктом оподаткування об'єкти житлової нерухомості, які:

- перебувають у власності держави або територіальних громад;

- розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення;

- будівлі дитячих будинків сімейного типу;

- садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку;

- належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей;

- гуртожитки;

- належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.

2.

База оподаткування

загальна площа об’єкта/об’єктів житлової нерухомості –визначається сумарно щодо всіх об’єктів, які перебувають у власності платника податку

 

загальна площа об’єкта житлової нерухомості –визначається окремо щодо кожного об’єкта житлової нерухомості

 

3.

Пільги зі сплати податку

(зменшення бази оподаткування)

- для квартири/квартир - на 120 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків -на 250 кв. метрів;

для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 кв. метрів.

 

Важливо: пільги не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (надається в оренду, використовується у підприємницькій діяльності)

 

для юридичних осіб пільги не передбачені

4.

Ставка податку

(у відсотках від мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року за 1 кв.м бази оподаткування)

не більше 1 % - для квартири/квартир площею не більше 240 кв.м.; для будинку/будинків площею не більше 500 кв. м.;

2,7 % - для квартири/квартир площею більше 240 кв.м.; для будинку/будинків площею більше 500 кв. м.;

1 % - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, сумарна площа яких не перевищує 740 кв.м.;

2,7 % - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, сумарна площа яких не перевищує 740 кв.м.

 

1 % - для квартири/квартир площею не більше 240 кв.м.; для будинку/будинків площею не більше 500 кв. м.;

2,7 % - для квартири/квартир площею більше 240 кв.м.; для будинку/будинків площею більше 500 кв. м.;

 

5.

Обчислення суми податку

обчислюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку – податкове повідомлення-рішення надсилається платнику податку до 1 липня року, наступного за звітним

обчислюється платником податку самостійно; декларація подається до контролюючого органу за місцем розташування об'єкта нерухомості - до 20 лютого звітного року

 

6.

Сплата податку

протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення

авансовими внесками, рівними частинами - щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом

 

Татьяна Старцева
Контакты
Юридическая компания Deshunin & partners
г.Киев, ул.Кирилловская, 1-3
карта
Публикации
Возможна ли оплата акций векселем? [UA]
Відповідно до статті 4 Закону України «Про обіг векселів в Україні» - Видавати переказні і прості векселі можна лише для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги. У пункті 14.1.244 Податкового Кодексу України зазначено, що товари - матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення. Однак, ПКУ регулює лише питання щодо..
Что наши клиенты говорят о нас
"ООО «ДК«Руслана» специализируется на оптовой торговле алкогольными и безалкогольными напитками. Ежедневно в нашей деятельности возникают вопросы, требующие внимания юристов: от урегулирования корпоративных вопросов до сопровождения споров в судебном порядке. Компания «Дешунин и партнеры» является нашим надежным юридическим партнером уже много лет. Своевременность и высокое качество предоставления услуг юристами компании создает надежную базу для развития нашего бизнеса."
ООО «ДК «Руслана», Сергей Яцюк
читать все