1 Deshunin & partners law firm - Публікації
Головна Публікації  
Публікації
Фільтр публікацій
Дата:
Автор:
Галузь:
Останні новини
Публікації
Относительно правового регулирования регистрации автомобилей на предприятии [UA]
23.03.2015

Для забезпечення господарської діяльності підприємствам часто необхідно мати у власності значну кількість автомобілів, причому навіть якщо підприємство не пов’язане з перевезеннями як основним видом діяльності.

Порядок реєстрації та перереєстрації автомобілів на підприємстві здійснюється відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів» від 7 вересня 1998 р. N 1388.

У редакції від 1998р. Постановою була передбачена вимога щодо створення автогосподарства за наявності у підприємства більше 15 автомобілів. При цьому необхідно було пройти процедуру реєстрації автогосподарства в органах Державтоінспекції та забезпечити певні умови роботи автогосподарства: виділити огороджену територію, призначити керівника автогосподарства, фахівця з безпеки дорожнього руху, відповідального за зберігання, технічне обслуговування та експлуатацію автомобілів та ін.

Постановою КМУ від 23.12.2009 р. № 1371 було внесено суттєві зміни у порядок реєстрації автомобілів, а саме: було виключено вимогу про створення автогосподарства. При цьому інші діючі нормативні акти не містять вимог щодо реєстрації та обладнання автогосподарства чи інших подібних вимог щодо наявного автопарку підприємства.

Вищевказаною Постановою передбачена лише вимога щодо місця реєстрації автомобілів (п. 21 Постанови) : «Транспортні засоби юридичних осіб реєструються за місцезнаходженням таких осіб».

Також при наявності філій і представництв у підприємства автомобілі можна реєструвати за їх адресою : «Якщо стоянка транспортних засобів розташована за місцезнаходженням філій або представництв юридичних осіб, такі транспортні засоби реєструються за місцем їх стоянки». (п. 21 Постанови). Ця вимога стосується лише первинної реєстрації автомобіля на підприємстві, тобто Постанова та інші нормативні акти не передбачають необхідність здійснювати перереєстрацію тих автомобілів, які вже зареєстровані на підприємстві за іншою адресою.

При зміні місцезнаходження підприємства і внесенні відповідних даних до Єдиного Державного реєстру у підприємства немає обов’язку здійснити перереєстрацію автомобілів на нову адресу.

Раніше при здійсненні перереєстрації органами Державтоінспекції при поданні пакету документів на перереєстрацію вимагалась довідка про закріплення коду за підприємством. У даній довідці містилася адреса підприємства, а також адреси гаражів, за якими реєструвалися автомобілі. На даний же момент подання вказаної довідки не є обов’язковим, оскільки Постанова містить вичерпний перелік документів, що необхідно подавати до органів Державтоінспекції і серед них немає довідки про закріплення коду за підприємством.

На практиці ж є випадки, коли в органах Державтоінспекції вимагають вказану довідку, проте ці вимоги є незаконні.

Отже, підприємствам, які мають намір придбати автомобілі слід здійснювати їх реєстрацію відповідно до Постанови без обов’язкової реєстрації автогосподарства, а наявні автомобілі, що зареєстровані за старою адресою перереєстровувати на нову адресу можна за бажанням.

Олег Нимчук
Контакти
Юридична компанія Deshunin & partners
м.Київ, вул.Кирилівська, 1-3
карта
Публікації
Модернізація та звітність [UA]
Не один рік податкова служба намагається зробити спілкування з платниками податків більш оперативним та заочним. Зокрема, новітні тенденції не оминули й податкову звітність. Так, вже з 01.01.2013 р. для суб'єктів господарювання стало обов'язковим подання в електронному вигляді звітності про використання РРО до органів податкової служби. Такі нововведення, безперечно, мають свої «за» та «проти». З одного боку запровадження передових технологій - це безперечний плюс. Таке нововведення сприятиме зменшенню паперового документообігу. Так, замість подання звітності на..
Що наші клієнти говорять про нас
"Асоціація "Фондове Партнерство" (раніше - Асоціація ПФТС) створена в лютому 1996 року і на сьогоднішній день є одним з численних і найбільш авторитетних об'єднань професійних учасників ринку цінних паперів, що отримало визнання серед представників органів державної влади та інвесторів на ринку цінних паперів, як в Україні, так і за її межами. Юристи компанії "Дешунін і Партнери" беруть участь не тільки ведуть постійний юридичний супровід діяльності Асоціації, а й беруть участь у засіданнях робочих груп з підготовки законопроектів та інших нормативних актів, що регулюють ринок цінних паперів. Пропозиції партнерів завжди носять конструктивних характер і допомагають забезпечувати належне правове регулювання ринку цінних паперів в Україні.  "
Асоціація "Фондове Партнерство", Зоря Ірина Олександрівна
читати все