1 Deshunin & partners law firm - Публикации
Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата:
Автор:
Отрасль:
Последние новости
Публикации
Новая декларация по налогу на прибыль: новые вопросы - новые ответы! [UA]
23.01.2014

24 січня 2014 року офіційно оприлюднено нову форму декларації з податку на прибуток, форма якої вже майже рік розміщена на сайті Міністерства доходів та зборів http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2013-rik/122501.html

Як і раніше, декларація складається безпосередньо із самої декларації та низки додатків, які деталізують показники декларації та розривають зміст окремих різновидів операцій.

При тому, що офіційне оприлюднення нової форми декларації відбулося тільки в 2014 році, податкова на місцях наполягає на поданні декларації про прибуток за 2013 рік вже за новою формою.

В наших статтях ми спробуємо розкрити всі особливості заповнення нової форми декларації про прибуток і допомогти бухгалтерам з її складанням.

Наразі хотілося б звернути увагу на відображення в декларації з податку на прибуток операцій з цінними паперами.

В оновленій формі декларації знайшли відображення останні зміни в порядку оподаткування таких операцій.

Найбільш вагомими змінами можна вважати:

  • введення різних ставок оподаткування для окремих груп операцій із цінними паперами;

  • зміни в порядку формування витрат за подібними операціями.

Для обліку результатів операцій з цінними паперами використовуються, як і раніше, додатки ЦП, ІД і новий для цього додаток ІВ.

Починаючи з 01.01.2013 року, операції з цінними паперами (крім операцій з корпоративними правами в іншій, ніж цінні папери, формі, акціями приватних акціонерних товариств, цінних паперів, емітованих нерезидентами) підлягають оподаткуванню за ставкою 10 %.

При цьому, враховуючи, що загальна ставка з податку на прибуток за 2013 рік складає 19 %, в декларації передбачений окремий рядок 10, в який заноситься абсолютне значення податку на прибуток з рядку 5 таблиці 1 та рядку 5 таблиці 2 додатку ЦП. В подальшому сума податку на прибуток від операцій з цими цінними паперами складається з податком на прибуток від основної діяльності і в рядку 14 виводиться загальне значення податку на прибуток за звітний період.

Що стосується оподаткування результатів від операцій з корпоративними правами в іншій, ніж цінні папери, формі, акціями приватних акціонерних товариств, цінних паперів, емітованих нерезидентами, то їх відображення в декларації також частково змінилося.

Прибуток від подібних операцій, як і раніше, відображається через додаток ІД в складі інших доходів в декларації. Зміни відбулися в частині відображення від'ємного значення. Якщо раніше від'ємне значення не відображалося в декларації, то тепер воно включається до витрат через додаток ІВ.

Така зміна обумовлена зміною порядку оподаткування подібних операцій, яка містяться в п. 153.9 Податкового кодексу України: "Прибуток, отриманий від таких операцій, включається до складу доходів, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, а збиток – до складу витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування."

Таким чином, операції з цінними паперами відображаються в декларації з податку на прибуток за двома окремими алгоритмами в залежності від видів цінних паперів. Подібне "роздвоєння" обліку операцій з цінними паперами стало наслідком встановлення різних ставок оподаткування для різних типів подібних операцій.


Возможно, Вам будут полезны следующие материалы:

«Выгодоприобретатели», «транзитеры», «налоговые ямы» ... или как еще назвать налогоплательщиков

Как не попасть под проверку при снятии по неосновному месту учета

О налогообложении акцизным налогом операций по выдаче, отчуждению и погашению векселей

Как узнать ставку налогообложения в стране контрагента


Сергей Лисица
Контакты
Юридическая компания Deshunin & partners
г.Киев, ул.Кирилловская, 1-3
карта
Публикации
Комиссионный доход плательщика единого налога и РРО [UA]
До 01.01.2015р. стосовно платників єдиного податку-фізичних осіб існувала дискримінаційна позиція податкової служби, яка наполягала на включенні до доходів таких платників податків (на відміну від платників єдиного податку-юридичних осіб) всієї суми виручки від продажу комісійних товарів. Ґрунтувалася така позиція податкового відомства ще на нормах попереднього Указу “Про спрощену систему оподаткування” та на буквальному трактуванні п.п. 292.4 ст. 292 Податкового кодексу України, який діяв до 01.01.2015р. Законом № 71-VIII від..
Что наши клиенты говорят о нас
" Профессиональная помощь со стороны юристов компании "Дешунин и партёры" позволила выбрать и внедрить оптимальные организационные стратегии развития бизнеса и занять нашей компании лидирующие позиции на Beauty-рынке Украины."
"Владимир Тарасюк Групп", Владимир Тарасюк
читать все