1 Deshunin & partners law firm - Публикации
Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата:
Автор:
Отрасль:
Последние новости
Публикации
Относительно правового регулирования регистрации автомобилей на предприятии [UA]
23.03.2015

Для забезпечення господарської діяльності підприємствам часто необхідно мати у власності значну кількість автомобілів, причому навіть якщо підприємство не пов’язане з перевезеннями як основним видом діяльності.

Порядок реєстрації та перереєстрації автомобілів на підприємстві здійснюється відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів» від 7 вересня 1998 р. N 1388.

У редакції від 1998р. Постановою була передбачена вимога щодо створення автогосподарства за наявності у підприємства більше 15 автомобілів. При цьому необхідно було пройти процедуру реєстрації автогосподарства в органах Державтоінспекції та забезпечити певні умови роботи автогосподарства: виділити огороджену територію, призначити керівника автогосподарства, фахівця з безпеки дорожнього руху, відповідального за зберігання, технічне обслуговування та експлуатацію автомобілів та ін.

Постановою КМУ від 23.12.2009 р. № 1371 було внесено суттєві зміни у порядок реєстрації автомобілів, а саме: було виключено вимогу про створення автогосподарства. При цьому інші діючі нормативні акти не містять вимог щодо реєстрації та обладнання автогосподарства чи інших подібних вимог щодо наявного автопарку підприємства.

Вищевказаною Постановою передбачена лише вимога щодо місця реєстрації автомобілів (п. 21 Постанови) : «Транспортні засоби юридичних осіб реєструються за місцезнаходженням таких осіб».

Також при наявності філій і представництв у підприємства автомобілі можна реєструвати за їх адресою : «Якщо стоянка транспортних засобів розташована за місцезнаходженням філій або представництв юридичних осіб, такі транспортні засоби реєструються за місцем їх стоянки». (п. 21 Постанови). Ця вимога стосується лише первинної реєстрації автомобіля на підприємстві, тобто Постанова та інші нормативні акти не передбачають необхідність здійснювати перереєстрацію тих автомобілів, які вже зареєстровані на підприємстві за іншою адресою.

При зміні місцезнаходження підприємства і внесенні відповідних даних до Єдиного Державного реєстру у підприємства немає обов’язку здійснити перереєстрацію автомобілів на нову адресу.

Раніше при здійсненні перереєстрації органами Державтоінспекції при поданні пакету документів на перереєстрацію вимагалась довідка про закріплення коду за підприємством. У даній довідці містилася адреса підприємства, а також адреси гаражів, за якими реєструвалися автомобілі. На даний же момент подання вказаної довідки не є обов’язковим, оскільки Постанова містить вичерпний перелік документів, що необхідно подавати до органів Державтоінспекції і серед них немає довідки про закріплення коду за підприємством.

На практиці ж є випадки, коли в органах Державтоінспекції вимагають вказану довідку, проте ці вимоги є незаконні.

Отже, підприємствам, які мають намір придбати автомобілі слід здійснювати їх реєстрацію відповідно до Постанови без обов’язкової реєстрації автогосподарства, а наявні автомобілі, що зареєстровані за старою адресою перереєстровувати на нову адресу можна за бажанням.

Олег Нимчук
Контакты
Юридическая компания Deshunin & partners
г.Киев, ул.Кирилловская, 1-3
карта
Публикации
Как ритейлеру защититься от краж в помещениях [UA]
Не секрет, що відкритість та доступність для огляду сучасних торгівельних площадок несе власникам не тільки вигоди, а й створює певні складнощі. Так, зокрема, доволі актуальним є питання захисту від крадіжок, які здійснюються у магазинах. Пропонуємо розглянути це питання на предмет кваліфікації таких крадіжок та запобігання таким явищам. Основні правові моменти при кваліфікації крадіжки За суттю своєю такі дії відносяться Кримінальним кодексом до крадіжки. Закон (ст. 185 Кримінального кодексу України) визначає крадіжку як таємне викрадення чужого майна. Від усіх інших форм викрадення крадіжку..
Что наши клиенты говорят о нас
" Оценивая нашего давнего партнера Юридическую компанию «Дешунин и партнёры» мы хотели бы отметить в первую очередь высокий уровень юридического сопровождения судебных дел нашей компании и представление интересов перед уполномоченными  государственными органами.  "
"Холдинг "Ромсат", Мазур Виктор Алексеевич
читать все