1 Deshunin & partners law firm - Публікації
Головна Публікації  
Публікації
Фільтр публікацій
Дата:
Автор:
Галузь:
Останні новини
Публікації
Работа во время войны - как оформить простой производства [UA]
14.07.2014

Фактичні військові дії на частині Східної України ставлять багато запитань не тільки політичного та морального характеру. Ми хотіли б поговорити про документальне оформлення зупинення роботи на час проведення військових дій.

Як вчиняти роботодавцю, якщо підприємство фактично не може виконувати свої функції, унаслідок високого ризику для життя і здоров’я працівників? І які гарантії має працівник, який не може працювати з вини обставин, не залежних від його волі?

Одним з варіантів може бути ініціація процедури простою на підприємстві.

Так, "простій – це зупинення роботи, спричинене відсутністю організаційних або технічних умов, потрібних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами" (частина перша ст. 34 КЗпП).

Таким чином, фактична відсутність належних умов праці та допуску до робочого місця може розглядатися як «відсутність організаційних або технічних умов, потрібних для виконання роботи» в рамках ст. 34 КЗПП. Згідно зі ст. 113 КЗпП України час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Дії щодо документального оформлення простої можна відобразити в такій таблиці.

Порядок документального оформлення процедури простою на підприємстві наступний:

Найменування докумету Зміст 
1. Оформлення Наказу роботодавця Фіксація часу початку простою і його причина, тривалість, перелік працівників Якщо простій є безперервним – необхідно обумовити необхідність присутності чи відсутності працівників на роботі. 
2. Складення Акту простою; Фіксація причин простою
3. Сповіщення територіального органу за місцем взяття на облік як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про можливе зупинення виробництва не пізніше дати початку зупинення (скорочення) виробництва Відповідно до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, затвердженому Наказом Міністерства соціальної політики від 07.03.2013 року № 103: «зупинення (скорочення) виробництва - зупинення (скорочення) виробництва на підприємстві, що має невідворотний та тимчасовий характер, триває не менше трьох місяців і не перевищує шести місяців, не залежить від працівників та роботодавця, охопило не менш як 20 відсотків чисельності працівників підприємства».   

 

Сергей Лисица, Алена Мирко
Контакти
Юридична компанія Deshunin & partners
м.Київ, вул.Кирилівська, 1-3
карта
Публікації
Оскарження рішень митниці про визначення коду товару [UA]
У даній статті хотілося б зупинитися на наступному питанні: як суб’єкт господарювання, що імпортує лікарські засоби в Україну, за механізму оскарження рішень митного органу про визначення коду товару може захистити правильне визначення митного коду товару та, відповідно, мінімізувати свої витрати на сплату митних платежів. Розглянутий механізм, зрозуміло, може застосовуватися не тільки фармацевтичними компаніями. Визначення коду товару лікарських засобів: тенденції практики Практика застосування законодавства митними органами щодо імпортних лікарських засобів у 2012 році - вкрай суперечлива. На..
Що наші клієнти говорять про нас
"ТОВ «РСК-Молодь» працює в ресторанній та розважальній сфері, зокрема, пропонує клієнтам послуги кафе та боулінгу. Юридичну підтримку на етапі покупки й організації бізнесу нам надавала Юридична компанія «Дешунін і партнери». Фахівці юридичної компанії під керівництвом Сергія Дешуніна оперативно і якісно надали послуги due diligence, послуги документального оформлення угод, а також успішно супроводили процедури реєстрації об'єктів і бізнесу."
ТОВ «РСК-Молодь», Руслана Мокрій
читати все