1 Deshunin & partners law firm - Публикации
Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата:
Автор:
Отрасль:
Последние новости
Публикации
Каков порядок признания ценных бумаг такими, которые находятся в обращении на фондовой бирже, - в целях налогообложения? [UA]
12.03.2014

Загальновідомо, що від'ємне значення фінансового результату від операцій з цінними паперами (далі – ЦП), що перебувають в обігу на фондовій біржі, переноситься у зменшення загального фінансового результату за такими операціями у наступних звітних періодах до повного погашення.

В той же час, в обліку операцій із ЦП, які не перебувають в обігу на біржі, від'ємне значення фінансового результату звітного періоду переноситься у зменшення фінансового результату за такими операціями до наступних звітних періодах не до повного погашення, а лише протягом 1095 днів (пп. 153.8.3 ПКУ).

Враховуючи вищенаведене, критичним є правильне віднесення ЦП до тих, які перебувають/не перебувають в обігу на фондовій біржі.

Згідно з пп. 153.8.2 ПКУ, цінні папери визнаються такими, що перебувають в обігу на фондовій біржі, за одночасного дотримання таких умов:

а) цінні папери допущені до обігу хоча б на одній фондовій біржі. При цьому перелік іноземних фондових бірж визначається Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;

б) ціни цінних паперів (біржовий курс) на українських фондових біржах розраховуються (встановлюються) відповідно до вимог, встановлених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;

в) інформація про ціни (біржовий курс, останню поточну ціну цінного папера або результати котирування) цінних паперів обов'язково розміщується на веб-сайті фондової біржі та у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також може публікуватися в засобах масової інформації (зокрема електронних) та бути надана фондовою біржею будь-якій заінтересованій особі протягом трьох років після дати здійснення операцій з такими цінними паперами.

Тобто одночасне дотримання вищенаведених умов дає право визнати ЦП такими, що перебувають в обігу на фондовій біржі.

Деяких пояснень потребує умова пп. «а» пп. 153.8.2 ПКУ: документом, який містить інформацію щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів, які в конкретний момент часу на відповідну дату допущені до торгівлі на фондовій біржі, є біржовий список (згідно з п. 2 розд. І Положення про функціонування фондових бірж, затвердженого рішенням НКЦПФР від 22.11.2012 р. № 1688).

Як передбачено п. 153.9 ПКУ, первинними документами для підтвердження доходів і витрат за операціями з цінними паперами та деривативами (похідними інструментами), що перебувають в обігу на фондовій біржі, можуть бути оригінали: для торговців цінними паперами – учасників фондової біржі – біржового звіту за звітний період; для платників податку – клієнтів торговців цінними паперами – учасників фондової біржі – звіту торговця цінними паперами, який формується на підставі біржового звіту та договору з таким торговцем.

Таким чином, віднесення ЦП до таких, що перебувають в обігу на фондовій біржі, можливе за умови дотримання вимог пп. 153.8.2 ПКУ та за наявності оригіналів підтвердних документів, зазначених у п. 153.9 ПКУ.


 Возможно, Вам будут полезны следующие материалы:

О налогообложении акцизным налогом операций по выдаче, отчуждению и погашению векселей

Акцизный налог при операциях с ценными бумагами


Сергей Лисица, Дмитрий Дешунин
Контакты
Юридическая компания Deshunin & partners
г.Киев, ул.Кирилловская, 1-3
карта
Публикации
Уплата роялти: порядок и размеры [UA]
Останнім часом ситуація стосовно виплати винагороди за використання об’єктів авторського та суміжного права зайшла у глухий кут та потребує реформування. Здавалося б, ринок подібних платежів має сам стимулювати появу організації колективного управління, щоб розподіляли відповідні платежі. Однак за даними держслужби інтелектуальної власності України станом на сьогодні такої організації, яка відповідно до ст. 43 ЗУ «Про авторське право і суміжні права» (далі - Закон) наділена правом збирати та розприділяти винагороду за використання фонограм (відеограм), немає. ..
Что наши клиенты говорят о нас
" Компания РКС работает на рынке высоких технологий и програмного обеспечения. Одним из составляющих успеха в данном виде бизнеса, является своевременная и полная защита авторских прав и прав интеллектуальной собственности. Неоценимую помощь в этом нам оказываю юристы компании «Дешунин и Партнёры»."
ООО "РКС", Толокольников Юрий Олегович
читать все